Crown wheel 36T/180 mm + drive shaft 8T/22T/195 mm / Kubota L2600
search
2 osoby oglądają ten produkt
Product code: 5-19-104-02
zł1,462.60 netto
zł1,799.00
Includes VAT 23%
Lowest price from 30 days: zł1,799.00
Delivery options
Loading delivery options...
No delivery options available for this product.
Product description
Shaft dimensions :
  • total length: 195 mm,
  • helical gear diameter: 38 / 51 mm,
  • helical rack length: 27 mm,
  • cutter diameter: 29.80 mm (measured with teeth), 26.20 mm (measured between teeth),
  • cutter working length: 73 mm,
  • thread: M22 x 1.5 mm,
  • thread length: 10 mm,
  • number of teeth: 6T / 22T,
  • part numbers: 5-19-104-02
Ring wheel dimensions :
  • outer diameter: 180 mm,
  • inner diameter: 125 mm,
  • height: 27mm,
  • spacing of holes for mounting screws: 145 mm (measured diagonally), 55 mm (measured apart),