Cena
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Urządzenia zasilające

Agregat prądotwórczy – stałe źródło zasilania

Planując zakup agregatu prądotwórczego, musimy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem naszego urządzenia. Czy potrzebne nam jest niewielkie urządzenie zasilające do podłączenia drobnych elektronarzędzi podczas prac w ogrodzie lub w warsztacie, czy też agregat o dużej mocy zapewniający stałą dostawę prądu do gospodarstwa podczas braku zasilania spowodowanego przez czynniki atmosferyczne, bądź awarię sieci elektrycznej. Kierując się tymi kryteriami wybieramy agregat o różnej mocy dostosowanej do naszych potrzeb. Należy zwrócić również uwagę na to czy urządzenie posiada zabezpieczenie przed nagłą zmianą napięcia w sieci co może skutkować uszkodzeniem delikatnej elektroniki.

Kilka słów o działaniu

Agregat prądotwórczy to nic innego jak mała, przydomowa elektrownia. Podobnie jak nasze samochody do prawidłowej pracy potrzebuje paliwa, które spalając zamienia w energię elektryczną. Wybierając urządzenie zasilające musimy zdecydować czy chcemy wykorzystywać go do pracy ciągłej, czy przez krótki czas jako alternatywa dla prądu sieciowego. Na rynku mamy obecnie do wyboru agregaty wyprodukowane w sposób najlepiej wykorzystujący kombinację silnika i alternatora dostosowane do naszego zapotrzebowania.

Ekologia

Mimo iż agregaty prądotwórcze do prawidłowego działania wykorzystują olej napędowy są to urządzenia o bardzo małej emisyjności spalin. Proponowane w naszym sklepie generatory firmy AL-KO cechują się również niskim poziomem hałasu. Możemy więc bez obaw o niszczenie naszego środowiska naturalnego korzystać z urządzeń tego typu.