Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Pompy / Hydrofory

Pompy zanurzeniowe, powierzchniowe - wydajność i niezawodność

Pompy ogrodowe są niezwykle przydatne do różnego rodzaju zadań. Niezależnie od tego czy szukasz pomp do wody brudnej czy czystej, u nas znajdziesz produkty dla siebie! Kupisz u nas na przykład pompę zanurzeniową AL-KO Comfort Drain 10000, która sprawdzi się idealnie podczas usuwania skutków powodzi. Pompy od renomowanej marki AL-KO cechuje ogromna trwałość i wydajność. Wspomniany tutaj model jest często wybierany nie tylko do usuwania płynów z pomieszczeń zalanych, ale także do osuszania wykopów budowlanych czy pozbywania się zanieczyszczeń ze stawów. 

Różne rodzaje pomp do wody i zastosowania - jak wybrać? 

W naszym sklepie kupisz różne rodzaje pomp. Jeśli zastanawiasz się, które produkty wybrać, podpowiadamy. Pompy zanurzeniowe mogą być dedykowane do wody czystej, brudnej lub do obu typów. Co to oznacza? Pompa do wody brudnej i czystej to urządzenie, które poradzi sobie z pompowaniem zarówno wody ze studni, opróżnianiem basenu w ogrodzie albo usuwaniem wody z rur drenażowych. Są to działania, które z powodzeniem wykonują także pompy dedykowane do wody czystej. Można dzięki nim wypompować np. deszczówkę w celu podlania roślin. Jeśli wybrana pompa wodna posiada także opcję użycia do wody brudnej, istotne jest z jakimi rozmiarami zanieczyszczeń sobie poradzi. Nie straszne są dla niej wykopy budowlane czy oczko wodne, w których mogą znajdować się zanieczyszczenia stałe. W przypadku takich pomp jak wspomniany model od marki AL-KO średnica zanieczyszczeń może wynosić nawet 4 cm. Z kolei pompa AL-KO Drain 15000 Inox przeznaczona jest do przepompowywania cieczy z cząsteczkami brudu o maksymalnej średnicy 3 cm. Na co jeszcze warto zwrócić swoją uwagę wybierając odpowiednią pompę zanurzeniową? Wydajność i moc pompy będzie decydowała o możliwościach jej pracy. W przypadku omawianego modelu można cieszyć się mocą 1100 W i przepływem aż 15 000 litrów na godzinę. Dostępne u nas pompy zanurzeniowe mają niewielkie, kompaktowe rozmiary, dzięki czemu można je łatwo transportować zarówno pojazdem, jak i przenosić. Podczas wyboru jakościowej pompy zwróć uwagę czy została wykonana ze stali nierdzewnej i czy obudowa jest wzmocniona. Wybierając takie urządzenie, będziesz mieć gwarancję długiej żywotności produktu. Istotna jest także długość przewodu, głębokość zanurzania czy automatyczny wyłącznik pływakowy. Warto wiedzieć, że wiele pomp nie nadaje się do wody pitnej, słonej i z agresywnymi chemikaliami.

Niezawodne pompy do wody brudnej i czystej w sklepie traktor.com.pl!

W naszym sklepie oferujemy Ci tylko i wyłącznie pompy od sprawdzonych i renomowanych producentów. Kupując u nas zyskujesz gwarancję wysokiej jakości urządzenia i możliwość szerokiego zastosowania. Jeśli potrzebujesz doradztwa w zakresie pomp do wody, skontaktuj się z nami. Zespół specjalistów pracuje nad tym, żebyś mógł w każdej chwili zasięgnąć profesjonalnego doradztwa.

Hydrofor - woda pod stałym ciśnieniem w domu i ogrodzie.

Hydrofor to urządzenie bardzo zbliżone do pompy, jednak z kilkoma znaczącymi różnicami. W odróżnieniu od pompy to urządzenie powierzchniowe posiadające zbiornik ciśnieniowy oraz przekaźnik dzięki czemu gwarantuje stałe ciśnienie wody. Znaczącym jest też fakt że z instalacji zasilanej hydroforem woda płynie natychmiast po odkręceniu kurka. Jeśli chcemy w naszym ogrodzie zainstalować nawadnianie i korzystać ze zbiornika wodnego lub studni, hydrofor będzie urządzeniem gwarantującym poprawne działanie naszej instalacji. W hydroforze pompa załącza się tylko tylko wtedy jeśli w zbiorniku spadnie ciśnienie poniżej pewnych wartości, następnie tłoczy wodę uzupełniając ciśnienie w zbiorniku po czym automatycznie się wyłącza. Wprowadzenie takiego systemu znacząco zmniejsza koszt zużycia wody oraz zwiększa żywotność pompy. Wraz z postępem technologicznym hydrofory to urządzenia pracujące coraz ciszej tym samym zwiększając komfort użytkownika.

Zapraszamy do zakupów i do kontaktu!