Kategorie
Cena
Stan
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Waga (kg)
+ KG + KG
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
TUZ
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Glebogryzarki

Glebogryzarki ciągnikowe używa się do spulchniania i przemieszania gleby bez jej odwracania, do kruszenia fragmentów brył, do podcinania rozłogowych chwastów, oraz szybkiego doprawiania pól po kulturach wieloletnich. To maszyny idealne na doprawienie gleby po orce łąk i pastwisk. Glebogryzarki mogą być używane do wymieszania nawozów mineralnych z glebą na polach uprawnych i w uprawach warzywnych. Zaletą glebogryzarek jest możliwość przygotowania gleby do siewu podczas jednego przejazdu. Glebogryzarki sprawdza się w pracy przy szkółkach roślin ozdobnych oraz jadalnych. Znajdą one zastosowanie również w sadach, gdzie trzeba rozprowadzać nawóz i usuwać chwasty. U nas kupisz liczne produkty dostosowane do swoich potrzeb!

Jak działa glebogryzarka?

Glebogryzarka ma wbudowane obrotowe zęby, które napowietrzają glebę i jednocześnie ją spulchniają. Po nakłuciu gruntu przez maszynę powietrze wchodzi głęboko w ziemię. Dzięki glebogryzarce można też łatwo rozprowadzić nawóz czy torf.

Glebogryzarki dostępne w sklepie traktory.com.pl

Glebogryzarki lekkie sprawdzają się do uprawy roli w małych przydomowych ogródkach i na polach. W ogrodnictwie służą do zakładania ozdobnych trawników lub upraw roślin ozdobnych. W sadownictwie i uprawie winorośli skutecznie rozrywają chwasty w międzyrzędziach. 

Glebogryzarki przesuwne wyposażone w przesuw hydrauliczny przeznaczone są do spulchniania i przesuwania gleby bez jej odwracania. Doskonale kruszą bryły ziemi, podcinają rozłogowe chwasty i doprawiają pola po wieloletnich kulturach. Znajdziesz u nas wiele produktów z tej kategorii. 

Glebogryzarki separacyjne to maszyny do uprawy ziemi podłączane do ciągnika, napowietrzają, rozpulchniają, wyrównują i separują glebę. Wykopana ziemia przechodzi przez system prętów, dzięki którym jest oczyszczana z kamieni, patyków, starej darni i innych elementów gleby. Pręty zatrzymują zanieczyszczenia, po czym elementy niepożądane zostają przysypane przez dobry grunt.

W naszym sklepie znajdziesz gryzarki montowane do ciągników na dwa lub trzy zaczepy.

Glebogryzarki ciężkie także kupisz w naszym sklepie. Mogą być wyposażone w uchylną tylną klapę, dzięki której wyrzut gleby i kamieni jest ograniczony. Jeżeli osłona zostanie uniesione rozdrobnienie gleby zmniejszy się, a kiedy się ją opuści to rozdrobnienie będzie zwiększone. Glebogryzarki można także wyposażyć w wał dogniatający albo siewnik poplonów, dzięki czemu z łatwością wykonasz wiele wymagających zadań polowych. 

Glebogryzarki używane 

Jeśli chcesz kupić urządzenie przetestowane i sprawne w atrakcyjniejszej cenie, poszukaj swojej glebogryzarki w tej kategorii. Wszystkie używane maszyny które oferujemy w naszym sklepie przechodzą dokładne testy i przeglądy wykonywane przez zespół specjalistów. Tak jak nowe, glebogryzarki używane objęte są dwuletnią gwarancją, a my oferujemy także bogato wyposażony serwis w którym znajdziesz niezbędne części wymienne. Zapraszamy do zakupów!