Cena
Producenci
więcej... mniej
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Silnik
Moc (kW)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Glebogryzarki

Glebogryzarki to urządzenia ogrodowe, które przygotowują ziemię do dalszych prac. Służą do szybkiego i prostego spulchnienia oraz napowietrzenia ziemi pod siew warzyw, sadzonek kwiatów lub trawnika. Jest to jedno z podstawowych narzędzi, które przydają się w uprawie bez względu na to czy posiadasz pole (w takim przypadku zapraszamy również do działu glebogryzarek ciągnikowych), działkę czy przydomowy ogród. 

Jak pracuje glebogryzarka? 

Praca glebogryzarki polega na spulchnianiu gleby. Urządzenie nakłuwa jej zewnętrzną warstwę dzięki czemu dochodzi do lepszego przepływu powietrza, a woda i składniki odżywcze łatwiej dochodzą do głębszych obszarów. Dzięki temu zbierane plony są większe, a rośliny ozdobne piękne i zdrowe. Glebogryzarka będzie też doskonale sprawdzać się jako narzędzie do wymieszania w glebie nawozów oraz mechaniczne oczyszczanie ziemi z niewielkich chwastów. 

Uniwersalne narzędzie ogrodnicze 

Glebogryzarki to wielofunkcyjne, wielozadaniowe i uniwersalne urządzenia. Mogą posłużyć także jako kosiarki, zamiatarki, obsypniki a nawet odśnieżarki. Jedna maszyna pozwoli Ci wykonać wiele prac w ogrodzie, zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce w komórce.

Glebogryzarki spalinowe na traktory.com.pl - jak wybrać?

Ręczne spulchnianie gleby jest bardzo czasochłonne i energochłonne. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli ogród, który pielęgnujemy zajmuje większy obszar. Ręczne glebogryzarki sprawdzają się tylko do pielęgnacji paru rabatek. W naszym sklepie traktory.com.pl oferujemy duży wybór sprawdzonych glebogryzarek spalinowych renomowanych marek. Urządzenia spalinowe są standardowo nieco cięższe i głośniejsze niż ich elektryczne wersje, pozwalają jednak na wygodną pracę na całym terenie bez oglądania się na kable, a ich mocne silniki poprawiają wydajność pracy. Zwróć uwagę na to ile biegów ma oglądany przez Ciebie na naszej stronie model oraz czy ma opcję biegu wstecznego. Spalinowe glebogryzarki zapewniają szybką i lekką pracę przy pielęgnacji gleby - nawet bardzo suchej, twardej i trudnej w obróbce. Wybierając urządzenie sprawdź jaka jest jego szerokość i głębokość robocza. Dobrym rozwiązaniem jest wybór glebogryzarki, w której można regulować szerokość pracy. Wszystkie oferowane przez nas modele glebogryzarek spalinowych wyposażone są w solidne, gumowe koła transportowe i ergonomicznie zaprojektowane rączki do prowadzenia maszyny. Wysokość uchwytów możesz dopasować do swojego wzrostu aby pracy była jak najbardziej komofrotowa i nie skutkowała kontuzjami. Mniejsze glebogryzarki spalinowe zmieścisz w składziku na narzędzia, a większe i mocniejsze wersje wymagają magazynowania w garażu. Koniecznie zapoznaj się z takimi modelami jak np. glebogryzarka STIGA lub glebogryzarka AL-KO

O czym pamiętać po zakupie glebogryzarki spalinowej? 

W opisach oferowanych przez nas urządzeń znajdziesz cenne informacje dotyczące tego na jakim paliwie oraz olejach pracują glebogryzarki. Tak jak każda maszyna spalinowa, Twoja glebogryzarka będzie wymagała raz na jakiś czas dokonania konserwacji i małego przeglądu. Decydując się na któryś z oferowanych przez nas modeli, masz pewność że wybierasz produkt solidny i przetestowany przez miliony użytkowników. Zapraszamy do zakupów!