Cena
Producenci
więcej... mniej
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Wysokość koszenia (mm)
Silnik
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Kosy / Podcinarki

Kosy i podcinarki to narzędzia ogrodowe, które działają jak kosiarki, jednak są o wiele mniejsze, lżejsze i pozwalają na pracę tam, gdzie żadna kosiarka nie wjedzie. Tym samym są bardzo chętnie kupowanym produktem, który pozwala na dokładną pielęgnację ogrodu w każdym zakamarku! 

Kiedy warto kupić podkaszarkę albo kosę?

Podkaszarki / podcinarki to idealne narzędzia ogrodowe, jeśli obszar który pielęgnujesz ma dużo zakamarków, schodów czy ścieżek. Z pewnością docenisz je nawet, jeśli problem sprawia tylko koszenie trawy kosiarką przy ogrodzeniu. Podkaszarki i nowoczesne kosy umożliwiają szybkie pozbycie się nadmiaru trawy i chwastów między rabatami kwiatowymi albo grządkami warzywnymi. Ze względu na mały obszar koszenia umożliwione jest bardzo precyzyjne i dokładne działanie. To także urządzenia stosunkowo lekkie, dlatego praca z nimi nie wpływa negatywnie na wygodę i zdrowie. 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru podkaszarki ogrodowej?

Przede wszystkim zastanów się jaki napęd dla Twojej podkaszarki będzie najwygodniejszy. Na traktory.com.pl odnajdziesz je w wersji spalinowej, elektrycznej i akumulatorowej. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. 

  • Podkaszarki elektryczne np. ten model są dość lekkie, ale pracę i dostęp do różnych ogrodowych zakamarków będzie ograniczała długość kabla. Jeśli obszar na którym pracujesz jest większy, najlepiej będzie od razu dokupić przedłużacz. Doskonale sprawdzają się do przydomowych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika. Dzięki temu, że nie emitują szkodliwych spalin są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Wybór podkaszarki elektrycznej docenią także Twoi sąsiedzi, ponieważ praca napędzanych prądem modeli jest stosunkowo cicha. 
  • Podkaszarki akumulatorowe pozwalają na większą mobilność i swobodną pracę na dowolnym terenie. Ze względu na wagę samej baterii są jednak cięższe od wersji elektrycznych. Nowoczesne baterie stosowane w proponowanych przez nas podkaszarkach akumulatorowych są bardzo żywotne, szybko się ładują i umożliwiają dość długą pracę. Jeśli masz bardzo duży ogród i nie lubisz pracować z przerwami, możesz zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator na wymianę. 
  • Podkaszarki spalinowe to urządzenia o największej mocy. Zapewniają komfortową pracę ze względu na brak ograniczenia długością zasilacza. Niestety ze względu na napędzane mocnym silnikiem emitują spaliny oraz są dość głośne. Wszystko zależy od Twoich preferencji. U nas znajdziesz różnorodne modele niezawodnych podcinarek.

Podczas wybierania idealnej dla siebie kosy czy też podcinarki, pomyśl także o tym jak duży będzie obszar na którym będziesz pracować. Czy potrzebujesz uzupełnienia dla tradycyjnej kosiarki o dużej szerokości koszenia, czy samodzielnego urządzenia do pielęgnacji trawnika. Znajdziesz w naszym sklepie podkaszarki proste oraz zakrzywione. Proste zwykle mają większą moc i są cięższe, zakrzywione są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. 

Akcesoria do podkaszarek ogrodowych - wygoda użytkowania 

W naszym sklepie znajdziesz akumulatory i ładowarki do kos akumulatorowych. Wygodnym dodatkiem do pracy z tą wersją podkaszarek jest pas na biodra z sakwą na akumulator, dzięki czemu jego ciężar jest niemal niewyczuwalny. Samym urządzeniem jest wtedy o wiele łatwiej manewrować ze względu na mniejszą wagę. Do kosy spalinowej i elektrycznej możesz dokupić plecakowe szelki, dzięki którym ciężar podkaszarki równomiernie rozłoży się na plecach i praca będzie o wiele łatwiejsza.