Cena
Stan
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Wysokość (mm)
Waga (kg)
+ KG + KG
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
TUZ
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Walce / Aeratory

W naszym sklepie internetowymi kupisz różne rodzaje walców. Wał strunowy, znany też jako walec lub wał prętowy, to proste narzędzie, które zaczepione do innej maszyny rolniczej zwiększa jej możliwości. Jego konstrukcja jest prosta – składa się z metalowych okręgów, na których umieszcza się równolegle pręty, które w zależności od modelu walca mogą być ułożone prostopadle lub skośnie do kierunku jazdy. Do czego służy i jak działa wał strunowy? Głównym zadaniem walca jest zagęszczenie gleby. Jest to proces ugniatania głębszej warstwy gleby i kruszenia tej bliżej powierzchni. Dzięki temu ziemia jest odpowiednio napowietrzona i wilgotna, zapewniając jednocześnie stabilność korzeniom roślin. Zagęszczanie sprawia, że powierzchnia jest idealnie przygotowana do siewu nasion czy warzyw. Stosowanie wału strunowego ogranicza liczbę przejazdów ciągnikiem, dzięki czemu unika się niekorzystnego dla plonów rozjeżdżania gleby. U nas znajdziesz także walce do trawników zaczepiane do traktora. 

Jaki walec wybrać?

Poszczególne modele walców różnią się od siebie szerokością. Szerszym walcem pracuje się szybciej, a wybór rozmiarów umożliwia dobór wału do maszyny, z którą chcemy go używać. Warto jest więc dostosować dobór odpowiedniego modelu zarówno do potrzeb naszego pola, jak i do wielkości pozostałych maszyn rolniczych, z którymi chcemy go łączyć. W przypadku wątpliwości gorąco zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami, którzy zapewniają profesjonalne doradztwo. 

Bardzo dużą popularnością w naszym sklepie cieszą się wały strunowe do kultywatora, które różnią się od siebie wymiarami, abyś mógł dobrać odpowiedni produkt do swoich oczekiwań. Zobaczmy jakie produkty możesz kupić w tej kategorii!

Wał strunowy do kultywatora 120 cm

- długość wału: 1200 mm;
- ilość poprzecznych grzebieni: 8;

- rama: 1250 x 500 x 500 mm;

- średnica wału: 330 mm;

- waga: 47 kg;

Wał strunowy do kultywatora 180 cm

- długość wału: 1800 mm;

- ilość poprzecznych grzebieni: 8;

- średnica wału: 330 mm;

- waga: 55 kg;

-rama: 1850 x 500 x 500 mm;

Wał strunowy do kultywatora 150 cm

- rama: 1550 x 500 x 500 mm;
- średnica wału: 330 mm;

- długość wału: 1500 mm;

- ilość poprzecznych grzebieni: 8;

- waga: 50 kg;

Dlaczego warto kupić produkty z kategorii walce? 

Walce wyrównują powierzchnię, kruszą ją, spulchniają i mieszają. Głównym ich zadaniem jest zagęszczenie wierzchniej warstwy gleby bez jej ugniatania. Najlepiej działają na glebach lekkich i średnich (nie zapychają się). Aby uzyskać lepszy efekt, wały strunowe często łączy się po dwa. Nasze walce produkowane są w Polsce, więc kupując produkty właśnie u nas wspierasz rodzimą gospodarkę. Ponadto, kupując proponowane przez nas produkty automatyzujesz procesy w swojej firmie i uzyskujesz lepsze efekty. Dobrej jakości walec do trawy sprawi, że pielęgnacja ogrodu przyniesie upragnione efekty. Tego typu walec pozwoli wyrównać ubytki na powierzchni, napowietrzy glebę i trawnik, a co za tym idzie poprawi jego wzrost. Użycie specjalistycznych walców do trawników sprawi, że staną się one bardziej elastyczne, będą rosły jeszcze lepiej, a woda i nawozy będą lepiej przyswajane. Zapraszamy serdecznie do zakupów! 

Aeratory - pielęgnacja Twojego trawnika na najwyższym poziomie!

Aerator to specjalne urządzenie służące do napowietrzania i spulchniania gleby za pomocą ostro zakończonych ząbków. Celem zabiegu aeracji gleby jest stymulacja trawy do lepszego krzewienia się i szybszego wzrostu. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi produktami z kategorii aeratory!

Kiedy i jak używać aeratora? 

Zabieg aeracji podłoża powinno się wykonywać dwukrotnie w ciągu roku – pierwszy raz wczesną wiosną, aby odświeżyć i pobudzić trawnik po mroźnej zimie, a drugi raz późną jesienią w celu przygotowania murawy na nadejście zimy. Proces jest prosty, ale należy zapamiętać jak go poprawnie wykonać, aby nie zniszczyć trawnika. Pierwszym krokiem jest skoszenie trawy do wysokości ok. 2-3 cm, a następnie obfite podlanie. Ziemia pod murawą musi być bowiem bardzo wilgotna. Przed przystąpieniem do wykonania procesu trzeba odczekać, aż woda mocno wsiąknie – powierzchnia trawnika musi być sucha. Masę aeratora możemy zwiększyć napełniając wlec wodą lub inną bezpieczną cieczą.

Jakie korzyści płyną z użytkowania aeratora?

  1. Przygotowuje trawę do nowego sezonu i „konserwuje przed zimą”.
  2. Napowietrza glebę, dzięki czemu następuje lepsze wchłanianie wody, nawozów i ogólno pojętych substancji odżywczych.
  3. Nadaje trawie zdrowy, soczysty zielony wygląd.
  4. Usuwa starą warstwę filcu z powierzchni trawnika.
  5. Ma działanie chwastobójcze.
  6. Wykonany z solidnych materiałów będzie służył wiele sezonów.

Jaki aerator wybrać? 

Jest wiele rodzajów aeratorów np.

Ręczne - najlepiej sprawdzają się do trawników o niewielkiej powierzchni, są bardzo ekologiczne, ponieważ nie zużywa się energii ani nie emituje się do środowiska zanieczyszczeń paliwem.

Akumulatorowe – dedykowane do średniej wielkości powierzchni, mają ograniczony czas pracy na jednym naładowaniu.

Spalinowe – są najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę brak ograniczenia czasu i powierzchni działania. Jednak spośród wszystkich modeli nie będzie wyborem dla miłośników ekologii i dbania o środowisko, ponieważ emituje spaliny. 

Elektryczne – przeznaczone zarówno do większych, jak i mniejszych powierzchni, działa względnie cicho i szybko, jednak należy pamiętać o konieczności dostępu do prądu.

Stworzyliśmy porównanie tabelaryczne, byś mógł łatwo porównać nasze dwa bardzo popularne modele.

CECHA

WALEC AERATOR KAT-1 SZER 1500MM

WALEC DO TRAWNIKÓW, AERATOR DO TRAKTORA 1200 MM TUZ KAT.I

wymiary

długość 75cm, szerokość 160cm, wysokość 78cm.

długość 90cm, szerokość 137 cm, wysokość 95 cm.

szerokość robocza

150 cm

120 cm

zawieszenie

3 punktowe

3 punktowe

możliwość napełnienia wodą

tak

tak

informacje dodatkowe

wysokość zębów 6cm

waga 120kg

Aerator może być również sprzętem łączącym swoje funkcje z cechami wertykulatora. Model ten to RG1202. Powstał z solidnych materiałów, które sprawią, że przez dekady będzie niezastąpionym asystentem ogrodowym. Maszyna nacina na niewielkie głębokości trawę, co sprawia, że gleba jest dobrze napowietrzona. Zabieg ten sprawia, iż Twój trawnik prezentuje się zdrowo bez konieczności użycia nawozów chemicznych, a ponadto pomoże Ci wyeliminować chwasty i szkodniki. Który aerator wybrać? Czy może model łączący go z wertykulatorem będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź naszą ofertę lub skonsultuj się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci zacząć drogę do piękniejszego trawnika!