Cena
Producenci
więcej... mniej
Napęd
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Pojemność kosza (L)
Wysokość koszenia (mm)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe to chyba najbardziej popularny wybór, jeśli chodzi o kosiarki do pielęgnacji trawnika. Wybierane są zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z większą powierzchnią trawy. W przypadku kosiarek elektrycznych ogranicza nas długość kabla i zwrotność, więc trudno o koszenie większych obszarów podwórka czy działki.

W naszym sklepie znajdziesz kosiarki spalinowe znanych i sprawdzonych producentów, takich jak AL-KO, Stiger czy Cub Cadet. 

Kiedy zdecydować się na kosiarkę spalinową? 

Niemal każdy kto musi zadbać o estetyczny wygląd działki o powierzchni większej niż 500 m², wybiera kosiarkę spalinową. Kosiarki spalinowe to doskonały wybór, jeśli masz do skoszenia dużą powierzchnię, ponieważ nie jesteś ograniczony długością przedłużacza. Z tego też powodu kosiarka spalinowa to bardzo mobilne narzędzie - możesz ją zabrać prawie wszędzie, np. na oddaloną o kilkadziesiąt kilometrów działkę. Silnik zapewnia kosiarce naprawdę wysoką moc, dlatego gęste, skłębione trawy i chwasty nie są niej problemem. Szybko i skutecznie odświeżysz wygląd swojego trawnika!

O czym trzeba pamiętać jeśli zdecydujesz się na kosiarkę spalinową: 

Kosiarki spalinowe ze względu na swoją konstrukcję są cięższe od kosiarek elektrycznych, więc będziesz potrzebował trochę więcej siły by je pchać. Musisz pamiętać o zapasie paliwa w komórce lub garażu oraz regularnej konserwacji - na przykład wymianie oleju.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki spalinowej?

Zawsze z tyłu głowy przy wybieraniu narzędzi ogrodniczych miej na uwadze to, na jakim obszarze będziesz z nich korzystać. Oprócz tej oczywistej rzeczy, zwróć uwagę na to czy będziesz potrzebował urządzenia z napędem czy bez. Kosiarka bez napędu polega tylko na pracy Twoich mięśni, dlatego jeśli nie jesteś sprawny fizycznie albo zajmujesz się większym obszarem prawdopodobnie lepiej sprawdzi się wersja z napędem. Zaletą kosiarek bez napędowych jest to, że są łatwiejsze w kontroli i pozwalają na precyzyjniejsze koszenie - jeśli masz dużo roślin ozdobnych i rabat kwiatowych mogą się lepiej sprawdzić. 

Zwróć uwagę także na producenta i jakość materiałów, które zostały użyte do wyprodukowania kosiarki. W naszym sklepie oferujemy kosiarki spalinowe renomowanych firm o sprawdzonej jakości i żywotności. Warto, aby kosiarka miała metalową, a więc trwalszą obudowę, oraz by ostrza noży były wykonane ze stali wysokiej jakości. 

Istnieją modele kosiarek, które odrzucają skoszoną trawę do tyłu, na boki lub do zamontowanego na maszynie kosza. Wybór kosiarki spalinowej z ostatnią opcją pozwoli zaoszczędzić czas i siły. Mulczowanie to jedna z funkcji obecnych na rynku kosiarek np. tego modelu kosiarki Cub Cadet. Zaślepka mulczująca przyczepiona do kosiarki odpowiednio rozdrobni ściętą trawą i równomiernie ją rozłoży po skoszonym terenie. Powstanie dzięki temu naturalny nawóz. 


Jeśli zdecydujesz się na kosiarkę spalinową, weź pod uwagę w szczególności moc i szerokość koszenia. Najpopularniejsze urządzenia spalinowe do koszenia trawy posiadają moc od 3,5 do 6 KM. Im większa moc kosiarki, tym większy możliwy zakres pracy. Do popularnych urządzeń należy obecnie kosiarka 4w1, która może w różny sposób postępować ze skoszoną trawą. Zapraszamy do zakupu!