Cena
Producenci
więcej... mniej
Napęd
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Pojemność kosza (L)
Wysokość koszenia (mm)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Kosiarki elektryczne

Podstawowym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze narzędzi ogrodniczych jest wielkość areału, którym się zajmujemy. Kosiarki elektryczne doskonale sprawdzą się na mniejszych powierzchniach, bez problemu obsłużą obszar do 500–600 m². To również wybór bardzo atrakcyjny cenowo, dlatego jeśli masz ograniczony budżet, to może być strzał w dziesiątkę. Te urządzenia są zwykle o wiele lżejsze od kosiarek spalinowych, ze względu na budowę głównie z tworzyw sztucznych, a nie metalu, dzięki czemu łatwo się je pcha i nimi manewruje. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy być przyjaznymi sąsiadami, ponieważ praca kosiarki elektrycznej jest stosunkowo cicha i nie będzie przeszkadzała osobom mieszkającym obok. Zazwyczaj elektryczne kosiarki są niewielkich gabarytów, dlatego znalezienie dla nich miejsca w okresie jesienno-zimowym nie będzie stanowiło problemu, nie zajmą bowiem dużo miejsca. Wadą wyboru tego typu kosiarki może być to, że ruchy ogranicza długość dołączonego przewodu elektrycznego i fakt, że trzeba pilnować aby po nim nie przejechać. Jest to jednak rozwiązanie ekologiczne, które nie emituje szkodliwych dla planety spalin!

O czym należy pamiętać przy zakupie kosiarki elektrycznej?

Mimo tego, że to rozwiązanie przyjazne dla przyrody przez brak emitowania toksycznych spalin, to wydajność silnika elektrycznego jest odrobinę niższa. Czas ciągłej pracy może być krótszy ze względu na fakt że kosiarki elektryczne mogą się przegrzewać. W modelach oferowanych w sklpeie traktory.com.pl możesz znaleźć opcję schładzania silników. Przy zakupie swojego modelu zwróć uwagę na wysokość koszenia oraz czy istnieje możliwość jego regulacji. Ważne jest także, aby wymierzyć czy wysokość rękojeści będzie dla Ciebie wygodna. Wyselekcjonowane przez nas modele posiadają ergonomicznie zaprojektowane rączki oraz opcję regulacji wysokości. Kosiarki elektryczne same w sobie są stosunkowo lekkie (około 13-15 kg), zanim zamówisz któryś z oferowanych przez nas modeli sprawdź też jaką objętość skoszonej trawy może zmieścić dołączony kosz oraz z jakiego tworzywa jest wykonany. Oferowane przez nas modele zwykle oferują możliwość zebrania do kosza około 30 litrów trawy. Zawsze możesz też skorzystać z opcji rozrzucania skoszonej trawy na boki, aby urządzenie nie stawało się z biegiem pracy coraz cięższe. Oferujemy kosiarki elektryczne STIGA oraz kosiarki elektryczne AL-KO. To renomowani producenci w skali światowej. 

Łatwa obsługa kosiarek elektrycznych 

Praca z kosiarką elektryczną jest bardzo prosta, ze względu na łatwość jej obsługi. Kabel i przycisk startu załatwiają sprawę uruchomienia urządzenia. Problemu nie stanowi zatem dobranie odpowiedniej mieszanki paliwa, dbanie odpowiednią konserwację sprzętu (świece, filtry, silnik) i serwisowanie urządzenia. Jako, że kosiarki są niewielkie i lekkie, pcha się je bez większego trudu. Zastosowane w proponowanych przez nas modelach chłodzenie chroniące przed przegrzaniem pozwala na skoszenie całego trawnika jednocześnie. Zapraszamy do zakupu!