Cena
Stan
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Waga (kg)
+ KG + KG
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Frezarki do pni - Karczowniki

Frezarki do pni i korzeni to maszyny rolnicze, które ułatwiają przygotowanie pola do siewu oraz pielęgnację łąk i pastwisk. Tkwiące w ziemi pozostałości drzew po wycince bywają dużym problemem. Zdarza się, że podziemna rozpiętość korzeni sprawia, iż bardzo trudno je wyrwać maszyną o innym przeznaczeniu. Właśnie na takie kłopotliwe sytuacje zostały opracowane frezarki do pni i korzeni. Z pomocą frezarek bez większego kłopotu poradzisz sobie z wykarczowaniem pniaków wyciętych drzew oraz małych drzewek.

Co to jest frezowanie?

Frezowanie to proces obróbki ubytkowej poprzez skrawanie, gdzie podstawę stanowi ruch obrotowy wykonywany przez specjalne narzędzia tzw. frezy. Natomiast frezowanie pni polega na ich mechanicznym usunięciu poprzez rozdrobnienie i zmielenie pozostałości po drzewie na trociny. Frezowanie pni pozwala skrawać materiał zarówno pni, jak i korzeni - wszystkiego co wystaje ponad powierzchnię oraz tego co jest ukryte pod gruntem.

Jak działa frezarka do pni i korzeni?

Frezarki wyposażone są w obcinak roboczy, który w kontakcie z pniem odcina cienką warstwę drewna zamieniając go na zrębki, wióry i trociny. Szybkość niszczenia zależy od intensywności obrotu oprzyrządowania, jego ostrości, a także od obszaru krawędzi skrawającej. Dzięki frezarce do pni i korzeni:

  • zatrzymasz wzrost ściętego drzewa
  • usuniesz nadziemną część ściętego pnia
  • usuniesz główne korzenie
  • nie naruszysz przy tym znacząco struktury gleby. 

Masz pytania związane z działaniem lub obsługą frezarki? Zapraszamy do kontaktu! 

Frezarki dostępne w sklepie traktor.com.pl

W naszym sklepie proponujemy frezarki do pni i korzeni skonstruowane z myślą o zespalaniu z niewielkimi ciągnikami. Znakomicie współpracują ze średnimi i małymi mini ciągnikami ogrodniczymi oferowanymi przez naszą firmę. Małe zapotrzebowanie mocy i stosunkowo nieduża waga sprawiają iż urządzenie to idealnie sprawdza się w każdych warunkach. Bezproblemowo frezuje pozostałości po drzewach. Polecamy produkt jakim jest frezarka do pni i korzeni, ponieważ:

  • stosunkowa niska waga urządzenia gwarantuje łatwy transport i przechowywanie,
  • frezowanie może się odbywać poniżej poziomu gruntu (15-20 cm), co powoduje, że dany pień lub korzeń nie będzie sprawiał więcej problemów,
  • frezowanie może przebiegać bardzo szybko i nie uszkadza w żaden sposób otaczającego pień lub korzeń terenu. 
  • zęby frezujące są wysokiej jakości, co wpływa na szybkość i efektywność przeprowadzanych prac
  • frezarka została wyposażona w sprzęgło przeciążeniowe, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Frezarki wykonywane są na zamówienie, na wykonanie własnej frezarki do pni i korzeni poczekasz tylko kilka tygodni. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat! Zapewniamy części zamienne, serwis posprzedażowy oraz dowóz maszyny na terenie całego kraju. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu!