Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Dmuchawy / Odkurzacze

Dmuchawo-odkurzacze (często jeden produkt pełni obie funkcje) to bardzo przydatne urządzenie ogrodnicze, jeśli nie lubisz grabić ręcznie całego terenu którym się opiekujesz. Zwłaszcza jesienią docenisz to, jak wiele czasu i sił oszczędza dmuchawa / odkurzacz przy oczyszczaniu ogrodu z opadniętych suchych liści, gałązek i innych drobnych śmieci. Oddzielne odkurzacze ogrodowe zasysają liście do dołączonego worka, dmuchawy natomiast zgodnie z nazwą zdmuchują je, zbierając w większe skupiska. Zakup urządzenia które pełni dwie funkcje naraz będzie sporą oszczędnością miejsca i czasu. Jeśli nie jesteś do końca przekonany do funkcji odkurzacza, znajdziesz w naszym sklepie urządzenia jedynie do zdmuchiwania liści na jedno miejsce - wtedy zebranie ich do worka nie będzie już takie trudne. Oprócz oczyszczania trawnika z liści, kasztanów czy gałązek, urządzenie sprawdzi się oczywiście i w innych miejscach. Bez problemu uporządkujesz dzięki niemu taras i balkon po zimie, oczyścisz podjazd ze żwiru i gałązek. 

Urządzenia spalinowe, elektryczne i akumulatorowe

Modele spalinowe mają największą moc i wydajność. Jednocześnie dzięki temu pracują najgłośniej (na tyle głośno, że warto zainwestować w słuchawki zabezpieczające słuch) oraz są najcięższe. To również najmniej ekologiczny wybór spośród wszystkich, ponieważ emituje spaliny. Ich zaletą jest jednak to, jak szybko pozwalają skończyć pracę oraz to, że w trakcie pracy nie ogranicza nas długość przewodów. Dobrze zdecydować się na dmuchawo-odkurzacz spalinowy jeśli masz duży ogród bogato porośnięty krzewami i drzewami. 

Dmuchawo-odkurzacze elektryczne np. dmuchawa / odkurzacz STIGA są również bardzo wydajne. Wymagają podpięcia do prądu oraz uważania podczas pracy na kabel przedłużacza. Zwykle kabel w jaki są wyposażone ma długość do 30 m. Mimo tej niewielkiej wady, są rozwiązaniem ekologicznym, a same urządzenia są lżejsze i cichsze. Dobrze sprawdzą się zarówno na mniejszych obszarach do zastosowań około domowych, jak i do większych powierzchni. 

Dmuchawy / odkurzacze akumulatorowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Jest to opcja ekologiczna, ponieważ takie urządzenia również nie emitują spalin. Jednocześnie nie ogranicza nas długością przedłużacza. Ze względu na akumulator, który sam waży około 4 kg są cięższe od wersji elektrycznych. Jedyne zmartwienie o jakim musimy pamiętać to odpowiednio częste ładowanie baterii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dmuchawo-odkurzacza?

Przede wszystkim pomyśl o tym jak zasilane będzie Twoje urządzenie oraz z jaką mocą może pracować. Oprócz tego warto przyjrzeć się samemu ciężarowi dmuchawy oraz jej konstrukcji. Oferowane przez nas modele mają ergonomiczne uchwyty, dzięki czemu praca z nimi nie powinna być problematyczna. Rura dmuchawy powinna być na tej samej wysokości co rączka, aby kontrola nad urządzeniem była jak najłatwiejsza. Istnieją modele, które posiadają wymienną końcówkę i jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli masz w swoim ogrodzie trudno dostępne zakamarki, a chcesz pozbyć się z nich śmieci. Jeśli decydujesz się na model z odkurzaczem, sprawdź jaką ma pojemność worka. Bardzo przydatna jest funkcja zabezpieczenia urządzenia przed przegrzaniem, aby nie trzeba było robić przerw na ostudzenie silnika.