Cena
Producenci
więcej... mniej
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Akcesoria

Na naszej stronie oprócz maszyn możesz kupić również liczne akcesoria. Wiele modeli produktów ma możliwość doczepienia rozmaitych dodatków, aby ułatwić Ci prace ogrodnicze. Kupisz u nas m.in. takie akcesoria ogrodnicze jak:

  • Przyczepka – jednym z flagowych modeli jest AL-KO COMBI TRAILER CT 400. Wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, posiada czterowarstwowe opony pneumatyczne, jednoczęściowy korpus, wygodny uchwyt i funkcję przechylenia. Możemy ją pchać ręcznie lub przyczepić do traktorka dedykowanej marki. Ważąc niecałe 40 kg jest w stanie przewieźć ciężar 10 razy większy
  • Pług do śniegu – jest on przeznaczony do dbania o różnego rodzaju powierzchnie podczas zimy. Obsługiwany jest mechanicznie w dwóch płaszczyznach góra/dół i prawo/lewo. Dany pług jest dedykowany do kosiarek tej samej marki, jednak większość modeli jest kompatybilna również do innych pojazdów, np. do quadów. Jednym z popularnych modeli jest pług do śniegu 120 cm do traktorka kosiarki.
  • Nóż do kosiarki pielęgnacyjnej - jest to tzw. nóż prosty, charakteryzujący się lekko wygiętymi końcówkami do góry. Powoduje to większą siłę odśrodkową podczas koszenia. Odpowiednie dobranie noża ma bezpośredni wpływ na jakość koszenia i kondycję samej kosiarki. Złe dobranie noża może spowodować uszkodzenie lub zniszczenie maszyn, dlatego w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami! 
  • Nóż do mulczowania - użycie tego typu ostrzy tnących pozwala na zastosowanie zabiegu mulczowania. W praktyce oznacza to pokrycie trawnika cienką warstwą pokosu, która ulega rozkładowi powodując wchłonięcie przez trawnik składników odżywczych. Krótko mówiąc tworzy się naturalny, a przede wszystkim darmowy nawóz. Po takim zabiegu trawnik odznacza się większą wytrzymałością, a zieleń nabiera soczystego odcienia.
  • Rozsiewacz (siewnik) – jest to urządzenie do wysiewu nasion. Główną jego zaletą jest szybkość i wygoda, szczególnie wtedy, gdy do zagospodarowania mamy dość duży teren, np. podczas zakładania trawnika. Głównym przeznaczeniem urządzeń tego typu jest rozsiewanie nasion: trawy, warzyw czy też kwiatów. Prosta i poręczna obsługa będzie przyjemna nawet dla amatorów ogrodnictwa.
  • Walec – jest to przede wszystkim dodatek do traktorka ogrodowego. Najlepiej sprawdzi się podczas zakładania i pielęgnacji trawnika. Walec dla zwiększenia efektywności możemy napełnić wodą lub piaskiem. Wówczas pod większym ciężarem urządzenie jeszcze lepiej umocni glebę przed wysiewem trawy i dociśnie nasiona do podłoża. 
  • Łańcuchy na koła – sprawdzają się przede wszystkim w sezonie zimowym, wtedy gdy nasze urządzenie może wpaść w poślizg lub ugrzęznąć w śniegu bądź w błocie pośniegowym. 
  • Wkładka mulczująca - pomoże w zabiegu polegającym na rozdrobnieniu pokosu. Warto o nią zadbać, jeśli zabieg mulczowania jest jednym z wykonywanych przez nas kroków podczas pielęgnacji trawnika. 
  • Deflektor pokosu - możemy go zamocować zamiast kosza, co umożliwia wyrzut trawy z tyłu i ogranicza rozrzut na wszystkie strony.
  • Pokrowiec – zapobiegnie zakurzeniu maszyny wtedy, gdy ją przechowujemy. 


Zapraszamy do przeglądania produktów z kategorii akcesoria. Dzięki nim możesz jeszcze lepiej wykorzystać możliwości traktorków-kosiarek ogrodowych! W razie potrzeby, służymy profesjonalnym doradztwem!