Cena
Stan
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Waga (kg)
+ KG + KG
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
TUZ
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Agregaty

Agregaty uprawowe to maszyny, których głównym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie gleby pod siew. To niezbędne narzędzia, dzięki którym kompleksowo rozdrobnisz i spulchnisz ziemię, aby przygotować ją do zasiewu roślin. Dzięki nim możliwe jest skuteczne zniszczenie chwastów siewnych, a ich solidna konstrukcja sprawia, że radzą sobie nawet z bardzo twardą ziemią. Mogą posiadać opcję separacji kamieni. Agregaty uprawowe sprawdzają się również doskonale w mieszaniu nawozów z glebą oraz innych pracach rolnych. Dokonaliśmy przeglądu i wyboru najpopularniejszych kultywatorów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz w naszym sklepie taki, który będzie najbardziej pomocny. Dostępne są w wersji podstawowej lub bardziej zaawansowanej, wielozadaniowej. Agregat najczęściej jest połączeniem maszyn takich jak brona, glebogryzarki czy kultywatory - te również znajdziesz w naszej ofercie. Wszystkie narzędzia rolnicze możesz u nas wykupić w ratach lub leasingu. 

Rodzaje agregatów dostępnych na traktory.com.pl

Kultywator/Drapacz

Najprostsza wersja agregatu, która służy do rozdrabniania i spulchniania gleby. Nie odwraca ziemi, służy także do niszczenia chwastów. Spulchnia i rozdrabnia glebę głębiej niż brona. 

Agregaty z wałem strunowym

Wał strunowy powoduje niewielkie ugniatanie gleby, a dzięki strunom (zębatym listwom) skutecznie kruszy wierzchnią warstwę gleby. Po przejściu takiego wału powstaje cienka, dobrze rozdrobniona warstwa roli, pod którą znajduje się warstwa lekko ugnieciona.

Glebogryzarka z siewnikiem 

To efektywne połączenie bardzo aktywnej glebogryzarki z separatorem kamieni i wałem siatkowym całkowicie wyrównującym powierzchnię uprawy. Możesz oszczędzać czas i środki podczas zakładania trawników, jeśli zdecydujesz się na wyposażenie agregatu w siewnik. Glebogryzarka, która napędzana jest wałkiem odbioru mocy z traktora bardzo dokładnie przerabia ziemię. Zaraz za glebogryzarką znajdują się pręty separujące kamienie. Glebogryzarka działa tak, ze kręci się w odwrotnym kierunku do jazdy traktora i w ten sposób wrzuca kamienie na górną część prętów, po których zsuwają się one na dno uprawy. Za prętami umieszczony jest siewnik z regulowanym dawkowaniem nasion. Ostatnim elementem agregatu jest wał siatkowy, który całkowicie wyrównuje powierzchnię uprawy i przygniata nasiona. Wszystko to sprawia, że uprawa jest bardzo dobrze spulchniona, a na powierzchni równa i oczyszczona z kamieni. To bardzo uniwersalne urządzenie, dzięki któremu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i osiągniesz wspaniałe efekty pracy!

Przetrząsacz karuzelowy ciągnikowy do siana 

To narzędzie przeznaczone do pracy z mini traktorami oraz ciągnikami o mniejszej mocy. Służy do roztrząsania lekko wyschniętej ściętej trawy, innych roślin zielonkawych lub samego siana, dzięki czemu można o wiele szybciej je osuszyć. Urządzenie napędzane jest wałkiem WOM/PTO ciągnika i montowane jest na zaczep 3-punktowy TUZ.

Zanim podejmiesz decyzję na temat wyboru idealnego dla Ciebie agregatu, zastanów się nad tym czy korzystasz z bron, jak głęboko chcesz spulchnić i napowietrzyć glebę. Dopasuj ciężar agregatu do tego jaką moc ma ciągnik jakim dysponujesz. Zapraszamy do dokonywania zakupów w naszym sklepie!