Cena
Producenci
więcej... mniej
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Pojemność kosza (L)
Wysokość koszenia (mm)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Wertykulatory / Aeratory

Wertykulator ogrodowy to urządzenie stosowane do prac przy trawniku. Jego głównym zadaniem jest tworzenie w glebie podłużnych nacięć. Co ma to na celu? Przede wszystkim jest to poprawienie gospodarki powietrzno-wodnej niższych warstw ziemi. Trawa z roku na rok będzie rozkrzewiała się lepiej. Jeśli wertykulacja przeprowadzana jest regularnie pozwala na usunięcie warstwy filcu, która powstaje podczas regularnego koszenia trawy i używania trawnika na głębokość około 1,5 cm. Zbiera się tam również mech. Taki zabieg najlepiej wykonywać wiosną, a jeśli zajdzie taka potrzeba można go powtórzyć jesienią. Wertykulatory zbudowane są z licznych ostrz tnących, najdłuższe mają do 20 milimetrów i wykonane są ze stali nierdzewnej, jako, że mają kontakt z glebą. Zazwyczaj stosuje się trzy rodzaje noży: tarczowe, łukowe, płaskownikowe.

Wertykulatory ogrodowe – jaki rodzaj wybrać? 

W naszym sklepie znajdziesz różne wertykulatory ogrodowe, które dopasujesz do swoich potrzeb i wymagań. Ogólnie możemy sobie podzielić rodzaje wertykulatorów na:

  • wertykulatory ręczne, które idealnie sprawdzą się na małych powierzchniach. Wyposażone są zazwyczaj w jedną lub dwie linie ostrzy. Niektóre modele mają kółka, lecz to człowiek musi napędzać siłą własnych mięśni tego typu wertykulator. Nie posiadają żadnego silnika, więc nie emitują spalin.
  • wertykulatory elektryczne, które dzielą się na akumulatorowe i elektryczne. Ich największą zaletą jest brak emisji spalin, przez co są przyjazne dla środowiska. Potrzebują dostępu do energii elektrycznej. Pracują też bardzo cicho. Charakteryzują się również tańszą eksploatacją. 
  • wertykulatory akumulatorowe starczają na kilkadziesiąt minut pracy, więc warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię i ładować je na zmianę. 
  • wertykulatory spalinowe mają największą moc, nie są uzależnione od źródła energii elektrycznej, więc wystarczy tylko benzyna i urządzenie jest gotowe do działania. Sprawdzą się na największych powierzchniach. Są one gabarytowo najcięższe ze wszystkich. Urządzenia z silnikiem spalinowym są najbardziej profesjonalne.

Wertykulatory dostępne w sklepie traktory.com.pl – niezbędnik każdego ogrodnika!

Wertykulator elektryczny, np. Combi 36E Comfort jest to urządzenie dwufunkcyjne, ponieważ posiada też aerator, co ma za zadanie napowietrzyć trawnik. Posiada 20 stalowych noży i 44 stalowe sprężynki. Wertykulator spalinowy, np. AL-KO Combi 38 P COMFORT jest również urządzeniem dwufunkcyjnym, gdyż jest wyposażony w aerator. Maszyna posiada kosz o pojemności aż 55 litrów. Niewielkie gabaryty urządzenia są również dużą zaletą. Ponadto posiada 5-stopniową regulację wysokości cięcia. Wertykulator akumulatorowy np. AL – KO Energy Flex SF 4036 posiada 12 stalowych noży oraz 40 stalowych sprężyn. Jest to urządzenie dwufunkcyjne, gdyż posiada aerator. Jako, że urządzenie ładowane jest na baterie, nie emituje do środowiska żadnych spalin. Jest bardzo cichy w użytku. Posiada trzy funkcje: aeracje,wertykulacje i wychwytywanie pokosu.

Aerator - urządzenie uzupełniające pracę wertykulatora. 

Chcąc cieszyć się przez długie lata pięknym, zdrowym trawnikiem o intensywnie zielonej oraz bujnej darni nie możemy zapominać o ważnej czynności jaką jest aeracja trawnika. Aerator to proste urządzenie ogrodnicze służące poprawie warunków wzrostu trawy, głównie stymulujące jej wzrost, oraz do rozluźnienia i napowietrzenia gleby. Zabieg wykonujemy najczęściej wczesną wiosną ponieważ po zimie darń jest w nie najlepszej kondycji. Aeracja pozwala przygotować doskonały start trawnika do nowego sezonu wegetacyjnego. Najważniejszą częścią aeratora są kolce lub rurki zamontowane zazwyczaj na obrotowym wałku lub powierzchni płaskiej w zależności od budowy urządzenia. Kolce nakłuwają darń na odpowiednią głębokość, a powstałe w ten sposób otworki mają za zadanie odpowiednio napowietrzyć darń i pobudzić ją do intensywnego wzrostu. Należy też wspomnieć, że w ten sposób przygotowany trawnik znacznie łatwiej i szybciej przyswaja nawozy i składniki pokarmowe dostarczane z zewnątrz. 

Rodzaje aeratorów dostępnych w naszym sklepie.

Aerator ręczny np. AL-KO AR 1835 18V Comfort - stosowany najczęściej na niewielkich powierzchniach. Lekkie i bardzo praktyczne urządzenie, którego dodatkowa zaletą jest nieograniczona mobilność ze względu na to, iż jest to urządzenie akumulatorowe. Niewielkie rozmiary takiego aeratora pozwalają dotrzeć do każdego zakamarka trawnika. Aerator elektryczny np. AL-KO Combi Care 36.8E Comfort, w którym tak jak w tym przypadku często połączone są dwa urządzenia, czyli wertykulator i aerator jednocześnie. Dzięki takiemu połączeniu możemy wykonywać obydwa bardzo ważne zabiegi jednocześnie oszczędzając czas i energię. Mamy jeszcze do dyspozycji aeratory spalinowe, lub do znacznie większych powierzchni urządzenia dopinane do traktorków np. RGG 1202 aerator 120cm 4Farmer. W tym przypadku również mamy połączone ze sobą dwa urządzenia jednocześnie. Napowietrzanie trawnika ma szczególne znaczenie jeśli jest on intensywnie użytkowany. W takim przypadku darń jest bardziej narażona na zniszczenia i wymaga naszej szczególnej troski. Aerator to urządzenie, które powinien posiadać każdy właściciel trawnika.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty na wertykulatory  oraz aeratory ogrodowe. Kupując u nas masz gwarancję najwyższej jakości i solidności urządzeń! W razie pytań, napisz do nas lub zadzwoń.