Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Stan
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
Szerokość robocza (mm)
Liczba noży (młotków, bijaków) (szt.)
TUZ
Waga (kg)
+ KG + KG
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Kosiarki Bijakowe

Kosiarki bijakowe - szeroka oferta produktów

Kosiarka bijakowa jest odmianą kosiarki rotacyjnej, a jej elementami tnącymi są bijaki rozdrabniające rośliny. Ten sposób koszenia wykorzystywano w bijakowym ścinaczu zielonek. System, w którym bijaki są zaostrzoną masą wirującą na wale tnącym jest idealny podczas koszenia nieużytków oraz poboczy dróg. Systemy napędzania mogą być mechaniczne z wałka odbioru mocy WOM lub hydrauliczne za pomocą silnika hydraulicznego. Ich podstawową zaletą jest to, że są one w stanie ścinać nie tylko trawę, ale też krzewy, gałązki i inne twardsze elementy napotkane na swojej drodze. Ponadto kosiarki bijakowe świetnie mulczują roślinność.

Gdzie stosuje się kosiarki bijakowe?

Swoje główne zastosowanie mają przy koszeniu traw na dużych połaciach ziemi lub przy ścinaniu pozostałości po roślinach uprawnych. Kosiarki bijakowe sprawnie mulczują ścinaną roślinność. Dzięki temu zostaje ona rozdrobniona i pozostawiona na gruncie, a w konsekwencji może go użyźniać. W wielu przypadkach jest to bardzo pożądane działanie, ponieważ malutkie ścinki szybko się rozłożą i wspomogą wzrost pozostałych roślin. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom kosiarki bijakowe mogą być doczepiane do niewielkich ciągników i pracować w trudno dostępnych miejscach. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się na polach uprawnych, gdzie dokonają gruntownego oczyszczania, na trawnikach ozdobnych, a także podczas koszenia poboczy dróg. 

Jakie typy kosiarek są najbardziej pożądane?

 1. Lekkie EF - przeznaczone do koszenia i pielęgnacji łąk, pastwisk i nieużytków. Kompaktowe rozmiary pozwalają na użytkowanie maszyny w trudno dostępnym terenie w szklarniach oraz między rzędami. 
 2. Średnie EFG – idealne do wykaszania wszelkiego rodzaju nieużytków, poboczy dróg, terenów zielonych w miastach; pielęgnacja pastwisk, łąk, terenów rekreacyjnych zarośli w celach porządkowych, wykaszanie terenów zielonych w parkach lub jako maszyna wspierająca porządkowanie w sadownictwie i szkółkarstwie.
 3. Ciężkie EFGC – przeznaczone głównie do większych powierzchni, koszenia i pielęgnacji łąk, pastwisk i nieużytków.
 4. Ciężkie z przesuwem EFGCH 
 5. Ciężkie dwustronne AG
 6. Ciężkie DP / DPH
 7. Z otwieranym wlotem EFDH
 8. Tylno-boczne AGF/AGL 

Pozwól, że na koniec zaprezentujemy Ci kilka zalet urządzeń, które sprawią, że od razu zechcesz mieć je na własność:

 • bez problemu można używać kosiarki bijakowe w terenie zurbanizowanym, ponieważ ilość wylatujących kamieni jest ograniczona, a sporadycznie wylatujące sztuki są spowolnione prawie do minimum, co gwarantuje optymalną pracę;
 • przy pielęgnacji trawników nie ma potrzeby zbierania zmulczowanej trawy, jeśli zabieg ten powtarza się w miarę często;
 • prosta budowa zapewnia niezawodność oraz niskie koszty naprawy;
 • daje sobie również radę na zaniedbanych i zarośniętych powierzchniach, gdzie występuje większa ilość kamieni, gałęzi i innych przeszkód ogrodniczych;
 • posiada podwójne zabezpieczenie przed zniszczeniem przekładni: młotki odbijają się od stabilnej przeszkody, paski na kołach pasowych w razie zbyt dużego oporu ślizgają się.

Masz pytania dotyczące kosiarek bijakowych? Zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu, która pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie!