Cena
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Narzędzia ręczne

Narzędzia do prac ręcznych - szeroki wachlarz możliwości.

Drobne narzędzia ręczne są niezbędne do utrzymania czystości i właściwej pielęgnacji w każdym przydomowym ogrodzie. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z małym ogródkiem, tarasem, czy też dużym terenem zielonym, wymagającym odpowiednich prac. Ręczne narzędzia ogrodnicze dzielimy na kilka podstawowych grup, są to narzędzia do prac ziemnych, do przycinania oraz transportowe. Wśród nich znajdziemy także zyskujące coraz większą popularność narzędzia akumulatorowe.

Poszczególne grupy narzędzi.

Narzędzia ręczne do prac ziemnych - to chyba najliczniejsza grupa narzędzi niezbędnych do podstawowych prac w naszych ogrodach. Zaliczamy do nich różnego rodzaju szpadle, łopaty, opielacze, grabie, widły.... i wiele innych. Nie sposób wymienić wszystkich ze względu na to, iż producenci rok rocznie proponują nowsze i bardziej ulepszone produkty. Ciekawym rozwiązaniem na rynku są modułowe linie produktów, gdzie do jednego uchwytu bądź trzonka możemy dopasować wiele różnych narzędzi za pomocą praktycznego i wygodnego połączenia. Nie sposób również w tym miejscu nie wspomnieć o jakże ważnych i niezbędnych narzędziach do pielęgnacji trawników, takich jak nożyce do trawy czy nóż do darni.

Kolejną grupą narzędzi są tzw. narzędzia tnące służące nie tylko do cięcia, ale i formowania roślin. Różnego rodzaju sekatory, nożyce siekiery i piły. W tej grupie również mamy bardzo bogatą gamę produktów od narzędzi lekkich do cięcia roślin niezdrewniałych po ciężkie siekiery czy piły służące do pracy przy okazałych dużych drzewach.

Po każdej z prac, którą omówiliśmy, należy uprzątnąć nasz ogród, aby efekty naszej pracy były widoczne i mogły cieszyć. Do tego typu prac niezbędne okażą się narzędzia transportowe. Zaliczamy do nich różnego rodzaju taczki, wózki, konewki. Wszystkie te akcesoria sprawiają, że praca w naszym ogrodzie staje się przyjemnością, a nie męczącym obowiązkiem, a efekty cieszą bardzo długo.