Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Nożyce / Sekatory

Nożyce i sekatory ogrodowe to jedne z tych urządzeń do pracy w ogrodzie, bez których trudno sobie wyobrazić piękny i zadbany ogród. Przydają się do wielu prac ogrodowych i znacznie przyśpieszają ich tempo. Występują w wielu rozmiarach - tymi najmniejszymi można przystrzyc trawę w najtrudniej dostępnych miejscach, większymi nadawać kształt krzewom, a największymi ujarzmić długi i wysoki żywopłot. Pomogą wyciąć chwasty i pozbyć się niewielkich i cienkich gałęzi. 

Nożyce i sekatory - różne rodzaje w sklepie traktory.com.pl

Istnieją oczywiście narzędzia do ręcznego przecinania gałęzi. Jest to jednak praca długa, żmudna i bardzo męcząca dla rąk i kręgosłupa, dlatego w ofercie przedstawiamy Ci sekatory i nożyce spalinowe oraz akumulatorowe. Jeśli masz duży ogród albo mnóstwo roślin ozdobnych z pewnością docenisz to jak przyjemna i szybka jest praca z nimi. Nożyce i sekatory spalinowe np. spalinowe nożyce do żywopłotu AL-KO 163-70 są doskonałe do pracy w ogrodzie, w którym rosną stare rośliny o grubych gałęziach, na przykład graby albo ostrokrzewy. Ze wszystkich dostępnych rodzajów mają największą moc, dlatego bez problemu poradzą sobie z trudniejszymi zadaniami pielęgnacyjnymi. Pomyśl o zainwestowaniu w model spalinowy, jeśl żywopłot w Twoim ogrodzie jest wysoki i ciągnie się po całej długości ogrodzenia. Zasilanie paliwem, a nie prądem pozwalają na swobodną i nieskrępowaną pracę w każdy zakątku ogrodu. Wadą urządzeń spalinowych jest emitowanie spalin oraz dość głośna praca. Wynagradza to jednak duża wydajność i szybkie tempo przycinania gałęzi. Nożyce i sekatory elektryczne to rozwiązanie ekologiczne i ciche. Brak wbudowanego silnika lub akumulatora wpływa na to, że urządzenie jest lekkie i mimo ciągnącego się za Tobą kabla łatwo będzie się nim manewrować. Niska waga sprawia, że idealnie sprawdzą się do modelowania krzewów w ozdobne kształty i wyrównywania powierzchni żywopłotu. Jeśli masz masz bardzo obszerny ogród przed rozpoczęciem prac wyposaż się w dodatkowy przewód elektryczny. Nożyce i sekatory akumulatorowe łączą w sobie zalety ich odpowiedników spalinowych i elektrycznych. Pozwalają na swobodną i dość cichą pracę na całym obszarze, którym się zajmujesz. Wbudowana bateria sprawia, że są nieco ciężkie, ale wynagradza to ich przyjazność dla środowiska i Twojego zdrowia oraz brak ograniczenia zasięgu pracy przewodami. Niewielką wadą tego rozwiązania jest konieczność pamiętania o ładowaniu baterii oraz ograniczony czas pracy. Na szczęście współcześnie produkowane baterie mają wysoką żywotność i nie szkodzi im częste ładowanie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze idealnych sekatorów albo nożyc? 

Dokonując zakupów na naszej stronie na pewno nie musisz przejmować się jakością i wydajnością oferowanych przez nas modeli, ponieważ zrobiliśmy to za Ciebie. Oferujemy narzędzia sprawdzonych i renomowanych marek znanych na całym świecie. Zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, w jakie noże wyposażone jest urządzenie. Noże jednostronne umożliwiają dłuższe cięcia, a dwustronne o wiele bardziej precyzyjne strzyżenie roślin. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu!