Dostępny
stan

Stan

Nowy

moc2

Moc (KM/HP)

15

waga

Liczba noży (szt.)

2

zaczep

Zaczep do przyczepy

TAK

ilosc_paskow

Ilość pasków klinowych

2

waga

Waga (kg)

294

wishlist

Rębak spalinowy tarczowy DR-CS-15HP hydrauliczny 4FARMER - 15KM

DR-CS-15HP/H/4FARMER
5904506301690
14 750,00 zł
Brutto PL 23%

11991,87 netto

  • Dostępność (2 Ilość): stock
  • 24-72 godzin
wishlist

Zobacz wideo

Rębak spalinowy tarczowy DR-CS-15HP hydrauliczny 4FARMER - 15KM

Rębak spalinowy do gałęzi – niezastąpiony przy pracach porządkowych!

Pielęgnacja ogrodów czy przygotowywanie działki na sprzedaż, karczowanie, prace porządkowe w firmach komunalnych, to wszystko świetne zabiegi, których efekt każdy bardzo lubi. Pytanie, co zrobić ze ściętymi gałęziami – często większych rozmiarów, kiedy mamy ich aż nadto? Czy jest szansa, pozbyć się ich nie posiadając ciągnika, dużej przyczepy czy możliwości utylizacji? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą rębaki wyposażone w silnik spalinowy. Są one o wiele mniej kłopotliwe jeśli chodzi o transport, często posiadają możliwość podpięcia do przyczepy czy quada. Taki rodzaj maszyny pozwoli nam pozbyć się zalegających gałęzi z działki, będzie niezbędnym towarzyszem w firmach ogrodniczych czy komunalnych. Maszyny do rozdrabniania drewna są powszechnie wykorzystywane w gospodarce leśnej czy rolnictwie. Ich zastosowanie pozwala na szybkie, precyzyjne i bezpieczne przerobienie nawet znacznej ilości pni i gałęzi.

Podstawowe rodzaje rębaków: tarczowe, walcowe, bębnowe. Jakie są różnice?

W rębakach tarczowych elementem, który rozdrabnia drewno, jest metalowy dysk/tarcza z zamontowanymi ostrzami (nożami). Rozwiązanie to opatentowane zostało w 1922 przez niemieckiego wynalazcę Heinricha Wiggera. Obracająca się tarcza/dysk ustawiony jest prostopadle do podawanego do wnętrza maszyny (ręcznie lub za pomocą taśmociągu) drewna. Wirująca tarcza z nożami rozdrabnia je na zrębki (wióry), które następnie zostają wyrzucone na zewnątrz urządzenia poprzez lej wyrzutowy. Wybierając rębak tarczowy, uzyskujemy drobny materiał o jednolitym kształcie i wielkości, który potem może być wykorzystany do ściółkowania, na opał, do produkcji płyt wiórowych.

Rębaki walcowe to maszyny przeznaczone do szybkiego przerabiania gałęzi czy pni drzew na krótkie kawałki. Urządzenia te świetnie sprawdzą się w lasach, parkach, sadach czy gospodarstwach rolnych. Rębaki walcowe posiadają zupełnie inny mechanizm rozdrabniający. Jest to obracający się walec, na którym znajdują się ostre wypustki (noże). Materiał, jaki otrzymujemy to drewno pocięte na kawałki o długości około 10-16 cm.

Rębak bębnowy natomiast podobnie jak rębak tarczowy pozwala na uzyskanie bardzo drobnego materiału, elementem tnącym jest bęben, na którym osadzone są noże. Wielkość zrębków możemy kontrolować na podobnej zasadzie, jak w rębakach tarczowych. Otrzymane zrębki mogą mieć wielkość od 1 – 5 cm. Rębak bębnowy jest bardziej odporny na piach czy inne zanieczyszczenia gdyż cięcie surowca odbywa się całą długością noża.

Rębak tarczowy spalinowy DR-CS-15HP 4FARMER wyposażony jest w silnik 4-suwowy o mocy 15 KM. Maszyna ta będzie idealnym narzędziem do pracy przy przerobie gałęzi i innych odpadów drewnianych. Dzięki podwójnym, obustronnie ostrzonym nożom tnącym możemy ciąć materiał o średnicy do 12 cm. Rębak wyposażony jest w hydraulikę, co bardzo ułatwia pracę i pozwala na szybsze uporanie się z zalegającym drewnem.

Jest to bardzo kompaktowy rębak, świetny do użytku w swoim gospodarstwie, w ogrodzie czy na działce. Dużą zaletą jest łatwy transport maszyny dzięki wyposażeniu w hak z zaczepem kulowym oraz koła. Rębak DR-CS umożliwia uzyskanie drobnego materiału w postaci zrębek – sprawdzą się one idealnie jako ściółka czy na kompost.

Duże opony 16x6.5-8 z łatwością przetransportują rębak w dowolne miejsce pracy.

Rębak to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić nam sobie dzisiaj prawidłowe gospodarowanie odpadami organicznymi. 

Specyfikacja techniczna

Stan
Nowy
Marka
4Farmer
Silnik
4 - suwowy
Spalinowy benzynowy
Moc (KM/HP)
15
Pojemność silnika (cm3 / ccm)
420
Pojemność zbiornika paliwa (L)
6,5
Liczba noży (szt.)
2
Maksymalna grubość gałęzi (mm)
120
Zaczep do przyczepy
TAK
Ilość pasków klinowych
2
Wyposażenie
Hak na zaczep kulowy
Waga (kg)
294
System rozruchowy
Ręczny / elektryczny
Rozmiar opon (y)
16 x 6.50-8
Wydajność (m3/h)
4 - 6

4FARMER

Marka 4FARMER posiada ofertę ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Powstała w wyniku obserwacji rynku i zwiększających się zapotrzebowań na towary i maszyny znajdujące swoje zastosowanie w produkcji rolnej oraz sadowniczej. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy służący nie tylko do pielęgnacji, ale również do prac porządkowych w gospodarstwie i ogrodzie. Produkty są stworzone tak, żeby, jak najlepiej spełniały swe funkcje, ułatwiając Klientom codzienny trud pracy.

Marka 4FARMER powstała w 2010 roku i obecnie jest jedną z prężniej rozwijających się marek na rynku maszyn rolniczych. Produkty zdobyły zaufanie wielu klientów w kraju i za granicą. Produkty 4FARMER znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach rolnictwa, zarówno w małych gospodarstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Szeroka oferta 4FARMER:

Marka 4FARMER posiada szeroką ofertę maszyn rolniczych: pługi do odśnieżania, kopaczki do roślin okopowych, koparki ciągnikowe, układarki do kabli, opryskiwacze, wiertnice ziemne, walce, równiarki, rębaki, skrzynie transportowe, przyczepy, zamiatarki, a także szeroką gamę kosiarek pielęgnacyjnych, kosiarek bijakowych, glebogryzarek oraz kultywatorów. W swojej ofercie nie zabraknie również funkcjonalnego, kompaktowego modelu traktora 4FARMER F24D 24KM 4x4.

Najważniejsze zalety marki 4FARMER?

  • Szeroka oferta - Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy sadownikiem, wśród oferty 4FARMER z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
  • Prosta obsługa - Sprzęt 4FARMER został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i nie sprawiał trudności nawet początkującym użytkownikom.
  • Profesjonalne wsparcie oraz dostęp do część zamiennych.

4FARMER to marka, która zaspokaja potrzeby klientów, dostarczając niezawodny i efektywny sprzęt rolniczy i ogrodniczy.

Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Powiązane produkty

Nie chcesz korzystać z gotówki?

to żaden problem

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się resztą!

Interesuję Cię

Raty

Nazwa

E-mail

Telefon

 

Leasing

Twój NIP

Nazwa

E-mail

Telefon

 
oferta ratalna