Dostępny
stan

Stan

Nowy

wymagana-moc

Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)

20

szerokosc_robocza

Szerokość robocza (mm)

1250

waga

Waga (kg)

259

wishlist

Kosiarka bijakowa tylno-boczna AGL 125 4FARMER

AGL 125/4FARMER
5904506300075
8 490,00 zł
Brutto PL 23%

6902,44 netto

 • Dostępność (7 Ilość): stock
 • 24-72 godzin
wishlist

Kosiarka bijakowa tylno-boczna AGL 125 4FARMER

Wybór maszyn rolniczych pomagających w utrzymaniu terenów zielonych staje się coraz większy. Obecnie możemy wybrać, jak chcemy kosić łąki, nieużytki, tereny zielone, a także co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

Bardzo ciekawą propozycją dla wielu naszych klientów stały się kosiarki bijakowe. Niektórzy nazywają je kosiarkami do „zadań specjalnych”, gdyż bez problemu skoszą także wysoką trawę. Jak sama nazwa wskazuje kosiarki bijakowe, są to kosiarki, w których funkcję koszenia pełnią bijaki umieszczone spiralnie na wale tnącym. Wał tnący obraca się z odpowiednią prędkością, wokół własnej osi ścinając to, co znajdzie się powyżej ustalonej wysokości.

Kosiarka bijakowa dwustronna AGL potocznie zwana "mulczerem" jest to model kosiarki ciężkiej posiadający zarówno możliwość przesuwu bocznego jak i pochyłu zespołu koszącego. Regulacja ta odbywa się hydraulicznie. Taki rodzaj kosiarki bijakowej daje ogromne możliwości. Oprócz standardowego zastosowania - koszenia terenów zielonych w miastach czy nieużytków, łąk i pastwisk; model AGL sprawdzi się na pochyłych terenach. Wykaszanie poboczy, skarp, rowów, nabrzeży stawów to główne zadanie tej maszyny. Możemy pracować, mając maszynę zarówno z boku, jak i za ciągnikiem. Zdecydowanie jest to produkt, który spełni swoje zadanie także w firmach komunalnych podczas dbania o tereny zielone.

Na jakich terenach kosiarka ta zostanie wykorzystana w 100%?

 • pobocza dróg,
 • rowy i skarpy,
 • nabrzeża zbiorników wodnych,
 • tereny zielone, parki,
 • zarośla, nieużytki
 • zaniedbane tereny, gdzie mogą występować kamienie, gałęzie (max. średnica 80 mm) czy inne przeszkody

Posiadając kosiarkę bijakową bardzo ważną rzeczą, jest regularne sprawdzanie ostrości mechanizmu tnącego. To gwarantuje, że koszenie będzie efektywne i skuteczne.

Kosiarka bijakowa nie tylko kosi trawę, ale także mulczuje ją. Na czym to polega?

Jest to technika koszenia trawy/innych surowców organicznych i rozdrabniania ściętego materiału tak, aby stanowił on naturalny nawóz, który użyźnia glebę. Zaletą mulczowania jest także zapobieganie erozji gleby, spowolnienie wzrostu chwastów i co ważne pozbawienie nas niechcianej skoszonej np. trawy, która stanowi często dodatkowy problem.

Mulczować możemy nie tylko trawę, ale także resztki po uprawach, dzięki czemu ograniczamy ilość resztek pożniwnych, fundując glebie naturalny nawóz i chronimy przed szkodnikami bytującymi np. w łodygach części naziemnych roślin.

Kosiarka bijakowa (mulczer) AGL 125 posiada szerokość koszenia 125 cm. W modelu AGL występuje hydrauliczna regulacja zarówno nachylenia jak i wysunięcia maszyny. Zakres nachylenia kosiarki to 90° pionie i 65° poziomie. Napęd z wałka odbioru mocy traktora wynosi 540 obr/min. Występuje także możliwość regulacji wału kopiującego.

Przy wybieraniu kosiarki bijakowej bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kosiarki do mocy oraz masy naszego ciągnika. Kosiarka bijakowa (mulczer) AGL 125 wymaga minimum 20 KM przy dużej masie traktora.

*Zdjęcia poglądowe, przedstawiają model w rozmiarze 145.

Specyfikacja techniczna

Stan
Nowy
Marka
4Farmer
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
20
Szerokość robocza (mm)
1250
WOM / PTO
540 (rpm)
TUZ
3 - punktowy
KAT I
Ilość młotków
21
Waga (kg)
259
Kolor
Czerwony
Kąt nachylenia ( ° )
65 (w poziomie)
90 (w pionie)

4FARMER

Marka 4FARMER posiada ofertę ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Powstała w wyniku obserwacji rynku i zwiększających się zapotrzebowań na towary i maszyny znajdujące swoje zastosowanie w produkcji rolnej oraz sadowniczej. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy służący nie tylko do pielęgnacji, ale również do prac porządkowych w gospodarstwie i ogrodzie. Produkty są stworzone tak, żeby, jak najlepiej spełniały swe funkcje, ułatwiając Klientom codzienny trud pracy.

Marka 4FARMER powstała w 2010 roku i obecnie jest jedną z prężniej rozwijających się marek na rynku maszyn rolniczych. Produkty zdobyły zaufanie wielu klientów w kraju i za granicą. Produkty 4FARMER znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach rolnictwa, zarówno w małych gospodarstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Szeroka oferta 4FARMER:

Marka 4FARMER posiada szeroką ofertę maszyn rolniczych: pługi do odśnieżania, kopaczki do roślin okopowych, koparki ciągnikowe, układarki do kabli, opryskiwacze, wiertnice ziemne, walce, równiarki, rębaki, skrzynie transportowe, przyczepy, zamiatarki, a także szeroką gamę kosiarek pielęgnacyjnych, kosiarek bijakowych, glebogryzarek oraz kultywatorów. W swojej ofercie nie zabraknie również funkcjonalnego, kompaktowego modelu traktora 4FARMER F24D 24KM 4x4.

Najważniejsze zalety marki 4FARMER?

 • Szeroka oferta - Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy sadownikiem, wśród oferty 4FARMER z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 • Prosta obsługa - Sprzęt 4FARMER został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i nie sprawiał trudności nawet początkującym użytkownikom.
 • Profesjonalne wsparcie oraz dostęp do część zamiennych.

4FARMER to marka, która zaspokaja potrzeby klientów, dostarczając niezawodny i efektywny sprzęt rolniczy i ogrodniczy.

Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Powiązane produkty

Nie chcesz korzystać z gotówki?

to żaden problem

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się resztą!

Interesuję Cię

Raty

Nazwa

E-mail

Telefon

 

Leasing

Twój NIP

Nazwa

E-mail

Telefon

 
oferta ratalna