Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Rozdrabniacze / Rębaki / Łuparki

Rozdrabniacze to bardzo użyteczne narzędzia ogrodowe, dzięki którym prace porządkowe przebiegają bardzo sprawnie. Rozdrobnione gałęzie, szyszki i inne ogrodowe “odpadki” doskonale sprawdzą się jako ekologiczny kompost, ściółka do podsypania młodych roślin albo opał na zimę. Warto zainwestować w to urządzenie, jeśli w Twoim ogrodzie rośnie dużo drzew, gęstych krzewów oraz bylin. Niewiele osób wie o tym, że spakowane trociny które wytwarza rozdrabniacz można wystawić na sprzedaż. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego rozdrabniacza?

Przede wszystkim zwróć uwagę na napęd urządzenia. Istnieją modele spalinowe oraz elektryczne. Spalinowe sprawdzają się w bardzo gęsto zadrzewionych miejscach, szkółkach leśnych i sadach. Może się okazać że dość drogi i głośny sprzęt większość czasu spędzi w komórce albo garażu nieużywany, bo nie będzie miał na czym pracować. Na użytek własnego ogrodu i z korzyścią dla portfela lepiej zdecydować się na urządzenie zasilane energią elektryczną. Jest cichsze, mniejsze oraz przyjazne dla środowiska. Zastanów się także nad tym, czy rozdrabniacz ma rozrzucać trociny i zmielone fragmenty roślin na trawnik, czy wolisz aby od razu lądowały w przymocowanym pojemniku. Oferowane przez nas modele posiadają tekstylne worki o pojemności aż 50 litrów, dzięki czemu nie będziesz tracił czasu na ręczne grabienie i zapakowanie resztek. Sprawdź rozdrabniacz elektryczny STIGA BIO Master 2200, który cechuje się mocnym silnikiem, łatwym montażem i demontażem, solidnymi kołami oraz pojemnym workiem. Posiada noże, które pozwalają na cięcie gałęzi o średnicy do 40 mm. 

Do czego używać rozdrabniacza? 

Mimo dużej mocy i silnych, ostrych noży trzeba pamiętać, że to urządzenie przeznaczone do rozdrabniania tylko roślin - nawet ich najtwardszych części. Wrzucanie tam wszystkich znalezionych w ogrodzie odpadów może być niebezpieczne dla Ciebie i destrukcyjne dla maszynerii urządzenia. Pod żadnych pozorem nie wrzucaj do pojemnika rozdrabniacza przedmiotów szklanych, plastikowych, metalowych oraz kości i kamieni. Rozdrabniacz doskonale poradzi sobie z szyszkami, kasztanami, żołędziami i gałęziami. Masz pytania o dostępne w tej kategorii produktów urządzenia? Cały czas jesteśmy dla Ciebie dostępni, dlatego zapraszamy do kontaktu!

O czym pamiętać podczas korzystania z rozdrabniacza?

Warto zwrócić uwagę na to, żeby nie wyrzucać do pojemnika rozdrabniacza innych rzeczy niż te pochodzenia roślinnego. Urządzenie powinno pracować równomiernie, dlatego materiały powinny być wrzucane równie powoli. Włączone i pracujące powinno stać na płaskim, stabilnym i suchym gruncie. Dobrze gdybyś zaopatrzył się w plastikowe okulary robocze, które będą chronić oczy przed ewentualnym urazem. Rozdrabniacze, które u nas kupisz to maszyny o wysokim poziomie bezpieczeństwa, dlatego ich praca jest płynna i właściwie bezawaryjna. Odpowiedni rozdrabniacz będzie udaną inwestycją, dzięki której wykorzystasz w swoim ogrodzie rozdrobnione kawałki roślin.

Łuparki  - przygotowanie opału.

Każdy kto posiada kominek lub piec opalany drewnem wie jak ciężkie i pracochłonne jest samo przygotowanie materiału do opalania. Nie każdy ma tyle siły, aby poradzić sobie z ciężkimi kawałkami drewna. Poza tym praca takim narzędziem jak siekiera jest jedną z bardziej niebezpiecznych. Mamy jednak alternatywę w postaci łuparek do drewna. Urządzenie to wykorzystując bardzo duża siłę doskonale poradzi sobie z rozłupaniem nawet bardzo twardych rodzajów drewna. W naszej ofercie znajdują się łuparki elektryczne pionowe oraz poziome. Są to urządzenia bardzo wydajne i co ważne bezpieczne. W łuparkach poziomych zainstalowano specjalne osłony zabezpieczające użytkownika przed możliwymi urazami. Chcąc oszczędzić własne siły i w bezpieczny sposób przygotować drwa do ogrzania naszego domu warto zakupić łuparkę. Dzięki łatwości i lekkości pracy z czasem stanie się ona jednym z niezbędnych urządzeń ułatwiających naszą prace.

Zapraszamy serdecznie do dokonywania zakupów!