Dostępny
stan

Stan

Nowy

wymagana-moc

Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)

90

ilosc_paskow

Ilość pasków klinowych

5

waga

Waga (kg)

485

wishlist

Kosiarka bijakowa z przesuwem EFD 210 4FARMER

EFD-210/4FARMER
5904506302017
13 500,00 zł
Brutto PL 23%

10975,61 netto

 • Dostępność (4 Ilość): stock
 • 24-72 godzin
wishlist

Zobacz wideo

Kosiarka bijakowa z przesuwem EFD 210 4FARMER

Wybór maszyn rolniczych pomagających w utrzymaniu terenów zielonych staje się coraz większy. Obecnie możemy wybrać, jak chcemy kosić łąki, nieużytki, tereny zielone, a także co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

Bardzo ciekawą propozycją dla wielu naszych klientów stały się kosiarki bijakowe. Niektórzy nazywają je kosiarkami do „zadań specjalnych”, gdyż bez problemu skoszą także wysoką trawę czy mocno zarośnięte tereny. Jak sama nazwa wskazuje kosiarki bijakowe, są to kosiarki, w których funkcję koszenia pełnią bijaki umieszczone na wale tnącym. Wał tnący obraca się z odpowiednią prędkością, wokół własnej osi ścinając to, co znajdzie się powyżej ustalonej wysokości.

Kosiarka bijakowa z przesuwem EFD 210 4FARMER potocznie zwana "mulczerem" jest to kosiarka bijakowa z otwieranym wylotem, która sprawdzi się do koszenia nieużytków, łąk i pastwisk, zachwaszczonych obszarów czy pozostałości po zbiorach kukurydzy. Zdecydowanie jest to produkt, który spełni swoje zadanie także w firmach komunalnych podczas dbania o tereny zielone.

Atutem jest możliwość otwarcia tylnej klapy w przypadku koszenia bardzo zarośniętych terenów. Skoszony materiał będzie mniej rozdrobiony, ale jednocześnie ciągnik nie ulegnie tak dużemu obciążeniu jak podczas pracy z zamkniętą klapą. Kosiarka ta ma możliwość przesuwu bocznego, dzięki czemu możemy dodatkowo doprecyzować ustawienie maszyny za traktorem. 

Na jakich terenach kosiarka ta zostanie wykorzystana w 100%?

 • zarośla,
 • nieużytki,
 • pobocza dróg,
 • sady i szkółki roślin,
 • tereny zielone, obszary zachwaszczone,
 • łąki, pastwiska,
 • usuwanie resztek pożniwnych,

Posiadając kosiarkę bijakową bardzo ważną rzeczą, jest regularne sprawdzanie ostrości mechanizmu tnącego. To gwarantuje, że koszenie będzie efektywne i skuteczne.

Kosiarka bijakowa nie tylko kosi, ale także mulczuje koszony surowiec. Na czym to polega?

Jest to technika koszenia trawy/innych surowców organicznych i rozdrabniania ściętego materiału tak, aby stanowił on naturalny nawóz, który użyźnia glebę. Zaletą mulczowania jest także zapobieganie erozji gleby, spowolnienie wzrostu chwastów i co ważne pozbawienie nas niechcianej skoszonej np. trawy, która stanowi często dodatkowy problem.

Mulczować możemy trawę, resztki po uprawach, dzięki czemu ograniczamy ilość resztek pożniwnych, fundując glebie naturalny nawóz i chronimy przed szkodnikami bytującymi np. w łodygach części naziemnych roślin.

Kosiarka bijakowa (mulczer) EFD 210 4FARMER z przesuwem mechanicznym posiada szerokość koszenia 210 cm, jest to największa kosiarka spośród trzech dostępnych szerokości. Oprócz wału roboczego wyposażonego w bijaki rozdrabniające materiał kosiarka posiada także wał tylny (kopiujący). Pozwala on na regulowanie wysokości koszenia oraz utrzymanie kosiarki na wybranej wysokości. Napęd z wałka odbioru mocy traktora wynosi 540 obr/min. 

Przy wybieraniu kosiarki bijakowej bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kosiarki do mocy oraz masy naszego ciągnika. Kosiarka bijakowa (mulczer) EFD 210 wymaga minimum 90 KM przy dużej masie traktora.

Specyfikacja techniczna

Stan
Nowy
Marka
4Farmer
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
90
WOM / PTO
540 (rpm)
TUZ
3 - punktowy
KAT I
KAT II
Ilość pasków klinowych
5
Ilość młotków (szt.)
32
Waga (kg)
485
Przesuw boczny (mm)
400
Typ przesuwu bocznego
Mechaniczny
Kolor
Czerwony

4FARMER

Marka 4FARMER posiada ofertę ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Powstała w wyniku obserwacji rynku i zwiększających się zapotrzebowań na towary i maszyny znajdujące swoje zastosowanie w produkcji rolnej oraz sadowniczej. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy służący nie tylko do pielęgnacji, ale również do prac porządkowych w gospodarstwie i ogrodzie. Produkty są stworzone tak, żeby, jak najlepiej spełniały swe funkcje, ułatwiając Klientom codzienny trud pracy.

Marka 4FARMER powstała w 2010 roku i obecnie jest jedną z prężniej rozwijających się marek na rynku maszyn rolniczych. Produkty zdobyły zaufanie wielu klientów w kraju i za granicą. Produkty 4FARMER znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach rolnictwa, zarówno w małych gospodarstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Szeroka oferta 4FARMER:

Marka 4FARMER posiada szeroką ofertę maszyn rolniczych: pługi do odśnieżania, kopaczki do roślin okopowych, koparki ciągnikowe, układarki do kabli, opryskiwacze, wiertnice ziemne, walce, równiarki, rębaki, skrzynie transportowe, przyczepy, zamiatarki, a także szeroką gamę kosiarek pielęgnacyjnych, kosiarek bijakowych, glebogryzarek oraz kultywatorów. W swojej ofercie nie zabraknie również funkcjonalnego, kompaktowego modelu traktora 4FARMER F24D 24KM 4x4.

Najważniejsze zalety marki 4FARMER?

 • Szeroka oferta - Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy sadownikiem, wśród oferty 4FARMER z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 • Prosta obsługa - Sprzęt 4FARMER został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i nie sprawiał trudności nawet początkującym użytkownikom.
 • Profesjonalne wsparcie oraz dostęp do część zamiennych.

4FARMER to marka, która zaspokaja potrzeby klientów, dostarczając niezawodny i efektywny sprzęt rolniczy i ogrodniczy.

Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Powiązane produkty

Nie chcesz korzystać z gotówki?

to żaden problem

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się resztą!

Interesuję Cię

Raty

Nazwa

E-mail

Telefon

 

Leasing

Twój NIP

Nazwa

E-mail

Telefon

 
oferta ratalna