Cena
Producenci
więcej... mniej
Szerokość robocza (mm)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Wiosenny niezbędnik

Wiosna to dla każdego rolnika okres wzmożonej pracy. Rośliny wieloletnie budzą się do życia, a gleba wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zaczynają się prace przygotowujące glebę do uprawy roślin jednorocznych, a w gospodarstwach sadowniczych zaczyna się okres przycinania wiosennego oraz oprysków i uprzątania sadów po zimie. Wzmożoną pracę zaczynają  pługi, glebogryzarki, brony przygotowując glebę do zasiewów oraz sadzenia roślin bulwiastych czy rozsad warzywnych.

Dzięki postępowi technicznemu w dziedzinie maszyn rolniczych nikt już nie musi ręcznie sadzić ziemniaków czy roślin kapustnych, a przy dużych gospodarstwach produkujących żywność na skalę przemysłową byłoby to wręcz nieekonomiczne. Człowieka coraz częściej zastępują maszyny i odciążają oraz przyśpieszają wykonywanie najcięższych prac. Mamy dziś do dyspozycji bogaty park maszyn rolniczych szczególnie wykorzystywanych w okresie wiosennym. Naszym klientom proponujemy bogatą ofertę pługów, sadzarki do roślin okopowych i rozsad a do roślin w dalszym stadium rozwoju pielniki oraz pielniko - obsypniki.

Sadownicy, którzy nie zdążyli uporać się z zeszłorocznymi chwastami maja do dyspozycji kosiarki bijakowe, które poradzą sobie nie tylko z obszarami regularnie użytkowanymi, ale i z każdym rodzajem nieużytków. Kosiarka bijakowa to doskonałe rozwiązanie także dla tych, którzy planują wiosną powiększenie gospodarstwa poprzez likwidacje nieużytków. Wczesną wiosną zaczyna się również główne cięcie i formowanie drzew owocowych i krzewów oraz usuwanie szkód po zimowych intensywnych opadach śniegu. Tutaj z pomocą przyjdą nam rębaki, które rozdrobnią każdą gałąź, a powstałą zrębkę możemy wykorzystać do celów opałowych bądź jako materiał ściółkujący.

Także użytkownicy łąk i pastwisk mogą liczyć na pomoc przy użytkowaniu swoich gospodarstw. Bardzo ważnym zabiegiem wykonywanym na wiosnę przed zasileniem traw nawozem jest przygotowanie terenów zielonych. W tym przypadku niezastąpione są wertykulatory i aeratory.

Dzięki wszystkim tym urządzeniom prace wiosenne dla każdego rolnika to okres nie tylko intensywnej pracy, ale także obcowanie z  przyjemną, budzącą się do życia naturą i zapewnienie obfitych plonów.