Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Odśnieżarki

Odśnieżarki elektryczne czy spalinowe w każdym przypadku ratują, gdy na dworze pojawia się śnieżna pokrywa. Z łatwością i w dobrym tempie usuniemy śnieg, dzięki wydajności naszych urządzeń. Tylko co jeśli takiej maszyny jeszcze nie posiadamy? Jako, że w naszym klimacie zima lubi zaskakiwać, warto wcześniej przemyśleć jaki rodzaj odśnieżarki chcemy kupić. Typowa odśnieżarka posiada podajnik ślimakowy, który w połączeniu z silnikiem rozbija nawet zlodowaciały śnieg i duże zaspy. Kawałki te wyrzucane są w kierunku kilku metrów. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie LED czy ogrzewane uchwyty, co ceni się zwłaszcza zimą i jesienią. Zapraszamy do zapoznania się z licznymi produktami z kategorii odśnieżarki w naszym sklepie! 

Odśnieżarki – jakie są rodzaje i jaki typ wybrać?

Decydując się na zakup odśnieżarki mamy do wybory elektryczne, spalinowe i akumulatorowe. Pierwsze z nich sprawdzą się na niewielkich terenach, gdy śnieg nie jest zbyt mokry i zmarznięty. Dzięki temu, że są lekkie mogą nimi operować osoby starsze. Lekkość urządzenia pozwala też na łatwe manewrowanie. Dobrze sprawdzą się tam gdzie nie będzie problemu z dostępem do energii elektrycznej. Drugi typ, na jaki możesz się zdecydować to odśnieżarka spalinowa. Zdecydowanie sprawdzi się przy pracach na dużej działce. Ten rodzaj odśnieżarki nie potrzebuje energii elektrycznej, więc wystarczy dolać tylko benzyny i można zacząć pracę w dowolnym miejscu np. na drodze. Odśnieżarki spalinowe z reguły są dużo większe i osiągają wielkość około 50 cm, co przyczynia się do szybszego uprzątnięcia terenu. Ostatni typ odśnieżarki to odśnieżarka akumulatorowa. Ten model może pracować w każdych warunkach. Jest to urządzenie na baterie. Wystarczy je naładować, aby sprawnie działało przez wiele godzin, nawet podczas opadów. 

Odśnieżarki dostępne w sklepie traktor.com.pl – wybierz już dziś!

Odśnieżarka spalinowa wirnikowa np. Stiga ST 42 62 P to odśnieżarka niezawodna, która podoła każdemu zadaniu. Posiada technologię OHV, gdzie zawory znajdują się u góry, co widać w większej mocy i mniejszym spalaniu. Frez ślimakowy wykonany jest ze wzmocnionej stali, a jego szerokość to 62 cm! Dzięki temu urządzenie bez problemu poradzi sobie z twardym śniegiem. Dodatkowym elementem są płozy ślizgowe, które zabezpieczają przed zarysowaniem. Odśnieżarka elektryczna np. AL – KO SnowLine 760 TE posiada napęd gąsienicowy, a co za tym idzie doskonałą przyczepność. Dodatkowymi atutami są tu podgrzewane uchwyty, 6 biegów przednich i 2 tylne. Technologia OHV, z której również korzysta, gwarantuje doskonałą skuteczność działania. Jest to widoczne dzięki zwiększonej wydajności przy zmniejszonym zużyciu paliwa. Uruchamiana jest za pomocą linki lub elektrycznego rozrusznika. Odśnieżarka akumulatorowa czyli taka jak na przykład model ALKO ST 4048 jest zasilana baterią litowo-jonową. Urządzenie nie emituje żadnych spalin, co jest jego ogromną zaletą. Waży tylko 15 kg, dzięki czemu jest łatwe w przechowywaniu. Akumulator jest tak skonstruowany, że urządzenie podczas używania jest bardzo ciche.