Cub Cadet XT3 QS127/XT3 QS137 V-belt / 12.7 x 2292 mm / 19A1313A603 / 754-05156A
search
3 osoby oglądają ten produkt
Product code: 754-05156A
zł317.89 netto
zł391.00
Includes VAT 23%
Lowest price from 30 days: zł391.00
Delivery options
Loading delivery options...
No delivery options available for this product.
Product description
V-belt for the drive drive with a pitch length of 2292 mm, a width of 12.7 mm and a height of 10 mm for the Cub Cadet mower series Cub Cadet XT3 QS127, Cub Cadet XT3 QS137 and others.
How to measure a V-belt?
V-belt lengthgp Li, Ld or La?
  • Li - internal length,
  • Ld /Lp - pitch length (measured at the height of 3/4 of the wedge section, ISO dimension),
  • La - external length.
Dimensions :
  • internal length (Li): - mm,
  • pitch length (Lp): 2292 mm,
  • external length (La): - mm
  • width: 12.7mm,
  • height: 10 mm,