Tarcza sprzęgłowa o średnicy 183 mm, wysokości piasty 21 mm, średnicy wewnętrznej mierzonej między zębami 20 mm i 14 zębami wieloklinu do japońskich ciągników i mini traktorków marki Kubota serii B i XB i innych.
Tarcza sprzęgła to element odpowiedzialny za przeniesienie napędu z silnika (wał korbowy) na skrzynię biegów (wałek sprzęgłowy). Tarcza zbudowana jest z piasty z wieloklinem, która osadzona jest na wałku sprzęgłowym oraz tarczy ze sprężynami z odpowiedniej grubości okładzinami ciernymi. Tarcza dociskana drugim elementem sprzęgła, dociskiem, wykorzystując siłę tarcia (brak tarcia w momencie przeniesienia napędu) tych dwóch elementów, wprawia ciągnik w ruch. Sprężyny w tarczach sprzęgła są odpowiedzialne za redukcje drgań wytwarzanych podczas dużych prędkości obrotowych panujących podczas pracy silnika. Pierwsze oznaki zużycia tarczy (wytarcie) sprzęgła to tzw. ślizganie się sprzęgła, które utrudnia lub uniemożliwia poruszanie się pojazdu i polega na tym, że podczas zwiększaniu prędkości obrotowej silnika ciągnik nie przyspiesza. Tarcza sprzęgła może dawać oznaki zużycia, również wtedy kiedy jest zabrudzona olejem. Zaleca się wymianę tarczy razem z dociskiem sprzęgła i łożyskiem oporowym, ponieważ wszystkie te elementy są porównywalnej trwałości i zużywają się w jednakowym tempie. Inną oznaka zużycia się tarczy sprzęgła jest brak możliwości wrzucenia biegu.
Wymiary:
Modele ciągników:
Magazyn: K18:N46
*Zdjęcia mają charakter poglądowy i mogą różnić się w detalach od dostarczonego produktu z powodu różnic w produkcji na przestrzeni lat.
check_circle
check_circle