Dostępny
stan

Stan

Nowy

wymagana-moc

Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)

13

szerokosc_robocza

Szerokość robocza (mm)

750

waga

Liczba noży (szt.)

16

waga

Waga (kg)

262

wishlist

Glebogryzarka separacyjna SB 85 4FARMER

SB85_4F/CZ/4FARMER
5904506301287
7 790,00 zł
Brutto PL 23%

6333,33 netto

  • Dostępność (30 Ilość): stock
  • 24-72 godzin
wishlist

Zobacz wideo

Glebogryzarka separacyjna SB 85 4FARMER

Dzięki możliwościom współczesnej produkcji maszyn rolniczych, a także postępowi techniki, prace przy zakładaniu trawników czy pielęgnacji gleby pod wysiew stają się mniej obciążające i bardziej zautomatyzowane. Dla właścicieli większych obszarów uprawowych czy firm zakładających ogrody nieocenione są maszyny rolnicze pozwalające zaoszczędzić czas i uzyskać lepszą efektywność wykonywanej pracy.

Aby cieszyć się pięknym gęstym trawnikiem czy okazałymi plonami warzyw oraz owoców bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie gleby. Prace te mają przede wszystkim sprawić, aby była ona spulchniona, nie może być za bardzo zbita, ale też nie za lekka, dodatkowo konieczne jest, aby posiadała odpowiedni poziom wilgotności oraz napowietrzenia. Istotną kwestią jest dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych, które zapewniają prawidłowy wzrost roślinom. Składniki odżywcze to między innymi zwartość próchnicy w glebie.

Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest prawidłowe przygotowanie się do takich prac. Ręczne przygotowanie podłoża niestety pochłania wiele czasu i wysiłku, a niekiedy może przysporzyć nam sporo nieprzewidzianych komplikacji. Stąd coraz więcej osób decyduje się na zakup glebogryzarki.

Jak działa glebogryzarka? Czym różni się glebogryzarka separacyjna od zwykłej glebogryzarki?

Glebogryzarka to maszyna, która podłączona do ciągnika ma za zadanie mechanicznie przekopać, rozdrobić i spulchnić podłoże. Dzięki pracy glebogryzarki możemy ściągnąć starą darń trawnika, przekopać glebę, usunąć chwasty, wyrównać podłoże przygotowując jednocześnie pod nowy trawnik czy uprawy warzyw.

Za sprawą noży osadzonych na wale obrotowym fragmenty gleby są wycinane i rozdrabniane. Noże w glebogryzarce separacyjnej SB obracają się w stronę przeciwną do kierunku jazdy ciągnika. Elementem bardzo ważnym w budowie glebogryzarki są pręty separujące kamienie. Kierunek obrotu noży powoduje przesiewanie gleby przez wspomniany system prętów, które działają jak sito, oddzielając większe elementy od drobnych. Cała grubsza frakcja jak kamienie, patyki, korzenie, większe bryły ziemi lądują na pierwszej dolnej warstwie gleby i są przysypywane przez rozdrobnione, odpowiednio przygotowane podłoże.

Za sprawą tylnego wału glebogryzarki separacyjnej regulujemy głębokość pracy maszyny i jednocześnie otrzymujemy wyrównane i ugniecione podłoże gotowe do dalszej uprawy. Jest to duża zaleta glebogryzarki separacyjnej i tym różni się ona od zwykłej glebogryzarki.

Głównym zastosowaniem wału separacyjnego jest pomoc przy zakładaniu trawników, to również idealne narzędzie do wyrównania wcześniej naruszonej już gleby.

Czym jeszcze wyróżnia się glebogryzarka separacyjna SB?

Maszyna ta ma możliwość minimalnego przesuwu bocznego, dzięki czemu możemy dodatkowo doprecyzować ustawienie maszyny za traktorem. W przypadku glebogryzarek stosowany jest łańcuch napędowy, który wymaga stosowania wałka WOM z zabezpieczeniem tj. zrywny klin lub sprzęgło w celu zabezpieczenia trybów traktora oraz przekładni maszyny.

Glebogryzarka separacyjna SB 85 4FARMER jest prosta w budowie oraz solidnie wykonana. Funkcja uchylnej klapy pozwala łatwiej utrzymać maszynę w czystości oraz zapewnia lepszy dostęp do wału głównego osi noży.

Powyżej uchylnej klapy po obydwu stronach maszyny znajdują się dwa elementy amortyzujące. W momencie kiedy, pod zęby dostanie się większy kamień czy gruda ziemi, elementy te ochronią górną powierzchnię glebogryzarki przed uderzeniem unoszącej się ruchomej części maszyny.

Jeśli szukasz agregatu, który łączy w sobie wszystkie elementy pozwalające na przygotowanie gleby pod wysiew, glebogryzarka separacyjna będzie to produkt zdecydowanie dla Ciebie!

Szukasz glebogryzarki do większych powierzchni? Zobacz Glebogryzarka separacyjna SB 125 4FARMER 

Specyfikacja techniczna

Stan
Nowy
Marka
4Farmer
Minimalna wymagana moc ciągnika (KM HP PS)
13
Szerokość robocza (mm)
750
Liczba noży (szt.)
16
WOM / PTO
540 (rpm)
TUZ
3 - punktowy
KAT I
Długość (mm)
1450
Szerokość (mm)
1100
Waga (kg)
262
Przesuw boczny (mm)
50
Kolor
Czerwony
Szerokość robocza wału strunowego (mm)
920
Szerokość całkowita wału strunowego (mm)
1050
Średnica wału strunowego (mm)
310

4FARMER

Marka 4FARMER posiada ofertę ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Powstała w wyniku obserwacji rynku i zwiększających się zapotrzebowań na towary i maszyny znajdujące swoje zastosowanie w produkcji rolnej oraz sadowniczej. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy służący nie tylko do pielęgnacji, ale również do prac porządkowych w gospodarstwie i ogrodzie. Produkty są stworzone tak, żeby, jak najlepiej spełniały swe funkcje, ułatwiając Klientom codzienny trud pracy.

Marka 4FARMER powstała w 2010 roku i obecnie jest jedną z prężniej rozwijających się marek na rynku maszyn rolniczych. Produkty zdobyły zaufanie wielu klientów w kraju i za granicą. Produkty 4FARMER znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach rolnictwa, zarówno w małych gospodarstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Szeroka oferta 4FARMER:

Marka 4FARMER posiada szeroką ofertę maszyn rolniczych: pługi do odśnieżania, kopaczki do roślin okopowych, koparki ciągnikowe, układarki do kabli, opryskiwacze, wiertnice ziemne, walce, równiarki, rębaki, skrzynie transportowe, przyczepy, zamiatarki, a także szeroką gamę kosiarek pielęgnacyjnych, kosiarek bijakowych, glebogryzarek oraz kultywatorów. W swojej ofercie nie zabraknie również funkcjonalnego, kompaktowego modelu traktora 4FARMER F24D 24KM 4x4.

Najważniejsze zalety marki 4FARMER?

  • Szeroka oferta - Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy sadownikiem, wśród oferty 4FARMER z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
  • Prosta obsługa - Sprzęt 4FARMER został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i nie sprawiał trudności nawet początkującym użytkownikom.
  • Profesjonalne wsparcie oraz dostęp do część zamiennych.

4FARMER to marka, która zaspokaja potrzeby klientów, dostarczając niezawodny i efektywny sprzęt rolniczy i ogrodniczy.

Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Powiązane produkty

Nie chcesz korzystać z gotówki?

to żaden problem

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się resztą!

Interesuję Cię

Raty

Nazwa

E-mail

Telefon

 

Leasing

Twój NIP

Nazwa

E-mail

Telefon

 
oferta ratalna