Trendy zmieniają się, kiedyś człowiek uciekał ze wsi do miasta, przeprowadzając się do bloku i zapominając o własnych grządkach i pielęgnacji ogrodu.
Obecnie jednak szukamy, chociaż kawałka swojego zielonego ogródka, coraz więcej z nas posiada ogrody, ogródki działkowe. Nawet te najmniejsze posiadają, przynajmniej kilka grządek, wyściela je piękny trawnik.
No i tu pojawia się dylemat – co zrobić ze skoszoną trawą? Gdzie wyrzucić wiadro pełne chwastów po plewieniu? Jak spożytkować cześci naziemne roślin pozostałe po zbiorach? Jak wykorzystać resztki warzyw po przygotowaniu zupy jarzynowej? Czym naturalnie, a przy tym ekonomicznie nawozić nasze grządki?
Z pewnością część z nas pamięta prowizoryczne skrzynie lub czasem wydzielony kawałek terenu, który był przeznaczony na kompostownik u naszych babć czy rodziców. Oczywiście najczęściej były to jakieś dalekie zakątki ogrodu czy działki, ukryte tak, aby ani widok, ani zapach kompostownika nikomu nie przeszkadzał.
Obecnie kompostownik stał się trendem, pojawiła się moda na posiadanie przydomowego kompostownika, do którego z przyjemnością wrzucimy skórkę od banana, chwasty, fusy z kawy, skorupki jaj czy skoszoną trawę oraz liście. Kompostowniki stały się estetycznym elementem ogrodu, nie psując jego pięknego wyglądu i nie zakłócając naszego wypoczynku przez widok rozkładających się resztek.
Kompostownik ogrodowy firmy AL-KO został wyprodukowany co ważne z materiału pochodzącego z recyclingu, jest to cenna informacja w czasach gdy dbanie o środowisko staje się już nie tylko modą, ale priorytetem. Model K 390 posiada system wentylacji ułatwiający i przyspieszający cały proces kompostowania.
Posiada on pojemność 390 L, więc spokojnie wystarczy, aby stać się przydomowym kompostownikiem. Waży tylko 13,2 kg, a wielkość podstawy to 82 cm x 82 cm. Nie będzie więc zajmował wiele miejsca, dzięki zielonemu kolorowi wpasuje się w kolory ogrodu.
Ma prostą budowę, dzięki dwom otworom do napełniania możemy uzupełniać go równomiernie, a klapa do wyjmowania kompostu ułatwi proces opróżniania go w celu nawiezienia ogródka surowcem z naszego własnego kompostownika.
Magazyn:
K03
check_circle
check_circle