Z pewnością część z nas pamięta prowizoryczne skrzynie lub czasem wydzielony kawałek terenu, który był przeznaczony na kompostownik u naszych babć czy rodziców. Oczywiście najczęściej były to jakieś dalekie zakątki ogrodu czy działki, ukryte tak, aby ani widok, ani zapach kompostownika nikomu nie przeszkadzał.
Obecnie kompostownik stał się trendem, pojawiła się moda na posiadanie przydomowego kompostownika, do którego z przyjemnością wrzucimy skórkę od banana, chwasty, fusy z kawy, skorupki jaj czy skoszoną trawę oraz liście. Kompostowniki stały się estetycznym elementem ogrodu, nie psując jego pięknego wyglądu i nie zakłócając naszego wypoczynku przez widok rozkładających się resztek.
Kompostownik ogrodowy firmy AL-KO został wyprodukowany co ważne z materiału pochodzącego z recyclingu, jest to cenna informacja w czasach gdy dbanie o środowisko staje się już nie tylko modą, ale priorytetem. Model K 390 posiada system wentylacji ułatwiający i przyspieszający cały proces kompostowania.
Posiada on pojemność 800 L, więc spokojnie wystarczy, aby stać się porządnym ogrodowym kompostownikiem. Waży tylko 16 kg, wielkość podstawy to 125 cm x 110 cm a wysokość 110 cm. Nie będzie więc zajmował wiele miejsca, dzięki czarnemu kolorowi wpasuje się w zakątek ogrodu.
Ma prostą budowę, dzięki kształcie sześciokąta możemy uzupełniać go równomiernie, łatwe wyjmowanie kompostu usprawni proces opróżniania go w celu nawiezienia ogródka surowcem z naszego własnego kompostownika.
Magazyn
K03
check_circle
check_circle