Dostępny
Stan
Nowy
Produkcja
Zamiennik
Części
Sprzęgło
Modele ciągników
Kubota M5000
Ilość zębów (szt/T-teeth)
14T
Grubość (mm)
10.00
Wysokość (mm)
35
wishlist

Tarcza sprzęgła 14T / 275 mm / Kubota M5000 / 3A272-25130 / 6-05-100-07

6-05-100-07
529,00 zł
Brutto PL 23%

430,08 netto

 • Dostępność (1 Ilość): stock
 • 24-72 godzin
wishlist

Tarcza sprzęgła 14T / 275 mm / Kubota M5000 / 3A272-25130 / 6-05-100-07

Tarcza sprzęgłowa o średnicy 275 mm (11 cali), wysokości piasty 35 mm, średnicy wewnętrznej mierzonej między zębami 40 mm i 35 mm z zębami wieloklinu do ciągników i mini traktorków marki Kubota serii M i innych.

Tarcza sprzęgła to element odpowiedzialny za przeniesienie napędu z silnika (wał korbowy) na skrzynię biegów (wałek sprzęgłowy). Tarcza zbudowana jest z piasty z wieloklinem, która osadzona jest na wałku sprzęgłowym oraz tarczy ze sprężynami z odpowiedniej grubości okładzinami ciernymi. Tarcza dociskana drugim elementem sprzęgła, dociskiem, wykorzystując siłę tarcia (brak tarcia w momencie przeniesienia napędu) tych dwóch elementów, wprawia ciągnik w ruch. Sprężyny w tarczach sprzęgła są odpowiedzialne za redukcje drgań wytwarzanych podczas dużych prędkości obrotowych panujących podczas pracy silnika.

Wymiary:

 • średnica zewnętrzna: 275 mm,
 • średnica wewnętrzna: 40 mm (mierzone między zębami frezu), 35 mm (mierzone razem z zębami frezu),
 • ilość zębów: 14T,
 • wysokośc piasty: 35 mm,
 • grubość: 10 mm,
 • numery części: 3A272-25130.

Modele ciągników:

Kubota:

 • Kubota M5000.

Pierwsze oznaki zużycia tarczy (wytarcie) sprzęgła to tzw. ślizganie się sprzęgła, które utrudnia lub uniemożliwia poruszanie się pojazdu i polega na tym, że podczas zwiększaniu prędkości obrotowej silnika ciągnik nie przyspiesza. Tarcza sprzęgła może dawać oznaki zużycia, również wtedy kiedy jest zabrudzona olejem. Zaleca się wymianę tarczy razem z dociskiem sprzęgła i łożyskiem oporowym, ponieważ wszystkie te elementy są porównywalnej trwałości i zużywają się w jednakowym tempie. Inną oznaka zużycia się tarczy sprzęgła jest brak możliwości wrzucenia biegu.

Magazyn:
M01: B85

Specyfikacja techniczna

Magazyn: M01:B85
Stan
Nowy
Produkcja
Zamiennik
Części
Sprzęgło
Modele ciągników
Kubota M5000
Ilość zębów (szt/T-teeth)
14T
Grubość (mm)
10.00
Wysokość (mm)
35
Średnica zewnętrzna (mm)
275
Średnica wewnętrzna (mm)
35
40
Numer części
3A272-25130

4FARMER

Marka 4FARMER posiada ofertę ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Powstała w wyniku obserwacji rynku i zwiększających się zapotrzebowań na towary i maszyny znajdujące swoje zastosowanie w produkcji rolnej oraz sadowniczej. W swojej ofercie posiada wysokiej klasy maszyny rolnicze oraz sprzęt ogrodniczy służący nie tylko do pielęgnacji, ale również do prac porządkowych w gospodarstwie i ogrodzie. Produkty są stworzone tak, żeby, jak najlepiej spełniały swe funkcje, ułatwiając Klientom codzienny trud pracy.

Marka 4FARMER powstała w 2010 roku i obecnie jest jedną z prężniej rozwijających się marek na rynku maszyn rolniczych. Produkty zdobyły zaufanie wielu klientów w kraju i za granicą. Produkty 4FARMER znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach rolnictwa, zarówno w małych gospodarstwach, jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Szeroka oferta 4FARMER:

Marka 4FARMER posiada szeroką ofertę maszyn rolniczych: pługi do odśnieżania, kopaczki do roślin okopowych, koparki ciągnikowe, układarki do kabli, opryskiwacze, wiertnice ziemne, walce, równiarki, rębaki, skrzynie transportowe, przyczepy, zamiatarki, a także szeroką gamę kosiarek pielęgnacyjnych, kosiarek bijakowych, glebogryzarek oraz kultywatorów. W swojej ofercie nie zabraknie również funkcjonalnego, kompaktowego modelu traktora 4FARMER F24D 24KM 4x4.

Najważniejsze zalety marki 4FARMER?

 • Szeroka oferta - Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, ogrodnikiem czy sadownikiem, wśród oferty 4FARMER z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 • Prosta obsługa - Sprzęt 4FARMER został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i nie sprawiał trudności nawet początkującym użytkownikom.
 • Profesjonalne wsparcie oraz dostęp do część zamiennych.

4FARMER to marka, która zaspokaja potrzeby klientów, dostarczając niezawodny i efektywny sprzęt rolniczy i ogrodniczy.

Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Powiązane produkty

Nie chcesz korzystać z gotówki?

to żaden problem

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się resztą!

Interesuję Cię

Raty

Nazwa

E-mail

Telefon

 

Leasing

Twój NIP

Nazwa

E-mail

Telefon

 
oferta ratalna