Końcówka drążka / M12 / 60 x 94 mm / RH / Kubota Aste A-13/A-14/B1-14/B1200/B1400 / 67950-56530
Końcówka drążka RH (końcówka LH 67950-56520) o długości całkowitej 94 mm i całkowitej wysokości główki 60 mm do ciągników marki Kubota serii Kubota A-13, Kubota A-14, Kubota A-15, Kubota A-16, Kubota A-17, Kubota A-19, Kubota B1-14, Kubota B1-15, Kubota B1-16, Kubota B1-17, Kubota B1200, Kubota B1400, Kubota B1402, Kubota B1500, Kubota B1502, Kubota B1600, Kubota B1702 i innych.
Końcówka drążka to element układu kierowniczego łączący koła z przekładnią kierowniczą. Prawidłowe zamontowanie tego elementu bezpośrednio wpływa na kąt jezdny kół i co z tym się wiąże na właściwości jezdne samego pojazdu. Najczęstszym widocznym sygnałem i koniecznością wymiany drążka kierowniczego są luzy w układzie kierowniczym lub widoczne nienaturalne ścieranie się opon. Pamiętajmy, że dobra kondycja końcówek drążka kierowniczego wpływa na bezpieczeństwo jazdy i przedłuża trwałość opon.
Wymiary:
- długość całkowita: 94 mm.
- wysokość: 60 mm.
- średnica główki: 36 mm.
- wysokość stożka: 34 mm.
- średnica stożka (patrz rysunek): 11 / 12 mm.
- gwint: M10 x 1.25 / M12 x 1.25,
- długość gwintów: 12 / 45 mm.
- numery części oryginalnej: 67950-56530,
- numery porównawcze: 67121-56530, 6A100-56530,
- numery części: 67950-56530.
Modele ciągników:
Kubota:
- Kubota A-13,
- Kubota A-14,
- Kubota A-15,
- Kubota A-16,
- Kubota A-17,
- Kubota A-19,
- Kubota B1-14,
- Kubota B1-15,
- Kubota B1-16,
- Kubota B1-17,
- Kubota B1200,
- Kubota B1400,
- Kubota B1402,
- Kubota B1500,
- Kubota B1502,
- Kubota B1600,
- Kubota B1702.
Pierwsze oznaki zużycia się drążka kierowniczego to luzy na kierownicy, wibracje kierownicy, opóźniana reakcja kół skrętnych na nieznaczne ruchy kierownicą. Za zużycie końcówek drążka lub ich uszkodzenie wpływają często inne wadliwie działające podzespoły, lub niewłaściwa jazda i obsługa ciągnika.
Magazyn:
M01:A62:S04
Specyfikacja techniczna
Magazyn: M01:A62:S04
Stan
Nowy
Produkcja
Zamiennik
Części
Układ jezdny
Modele ciągników
Kubota Aste A-13
Kubota Aste A-14
Kubota Aste A-15
Kubota Aste A-17
Kubota Aste A-19
Kubota B1-14 Bulltra
Kubota B1-15 Bulltra
Kubota B1-16 Bulltra
Kubota B1-17 Bulltra
Kubota B1200
Kubota B1400
Kubota B1402
Kubota B1500
Kubota B1502
Kubota B1600
Kubota B1702
Wysokość stożka (mm)
34
Wysokość (mm)
60
Długość całkowita (mm)
94
Długość gwintu(ów) (mm)
12 / 45
Średnica główki (mm)
36
Średnica stożka (mm)
11 / 12
Numery porównawcze
6A100-56530
67121-56530
Numer części oryginalnej (OEM)
67980-82630
Numer części
67950-56530