Cena
Producenci
więcej... mniej
Silnik
Szerokość robocza (mm)
Maks. głębokość zanurzenia (m)
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Piły / Pilarki

Pilarki to bardzo przydatne urządzenia do pracy w sadzie, na działce lub w ogrodzie. Przydają się zwłaszcza w takich ogrodach, w których rosną stare krzewy o grubych gałęziach i wiele drzew. Mogą być pomocne nawet podczas pielęgnacji zwykłego żywopłotu, jeśli Twoje sekatory mają problem z masywniejszymi gałęziami.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnej dla siebie pilarki? 

Wybór pił na rynku jest bardzo duży, a jako marka trakotry.com.pl dokonaliśmy selekcji i zamieściliśmy w naszej ofercie te wytrzymałe, solidne i produkowane przez sprawdzone marki. Dokonując wyboru idealnej pilarki dla Twojego ogrodu zacznij przede wszystkim od tego, w jaki sposób ma być ona napędzana. W naszym sklepie znajdziesz piły spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Następnie zwróć uwagę na moc, wagę, długość prowadnicy, system smarowania łańcucha i poziom natężenia dźwięku. Jesteśmy pewni, że u nas znajdziesz najbardziej jakościowe pilarki w dobrych cenach!

Pilarki spalinowe 

To urządzenia o największej mocy, a brak podłączenia do sieci elektrycznej umożliwia wygodne i swobodne manewrowanie pilarką w gęstych i trudno dostępnych miejscach. Bez problemu popracujesz nią w zakamarku na końcu ogrodu albo wejdziesz z nią na drabinę. Za dużą mocą idzie także nieco większy ciężar urządzenia, w zależności od modelu może wahać się od 5 do 10 kilogramów. Sprawdź np. takie urządzenie jak pilarka spalinowa AL-KO. Do pielęgnacji własnego ogrodu lepiej zdecydować się na te lżejsze wersje ze względu na wyższy komfort pracy i łatwość ich przechowywania. Piły spalinowe posiadają silniki dwusuwowe. Długość prowadnicy zaczyna się od 30 cm i to zazwyczaj wystarczają do amatorskiego użytku. Urządzenia pracują ze znaczną głośnością, dlatego warto zaopatrzyć się w słuchawki chroniące słuch. Na szczęście wysoka moc silnika sprawia że praca jest szybka i hałas nie trwa długo. 

Pilarki elektryczne 

Pilarki elektryczne jak np. ten model mają odrobinę mniejszą moc od pilarek spalinowych, w zamian za to są najbardziej ekologicznym wyborem. Są również zdecydowanie lżejsze - ich waga zaczyna się od 3 kilogramów, nie obciąża ich ani paliwo, ani akumulator. Co prawda, przez konieczność podpięcia urządzenia do sieci elektrycznej, mobilność w pracy jest mniejsza, ale wystarczy że zaopatrzysz się w dodatkowy przedłużacz i nie powinno to stanowić problemu. Konserwacja sprzętu nie sprawia kłopotu, należy pamiętać o wyborze dobrej jakości oleju do smarowania łańcucha. Prowadnice pilarek elektrycznych zaczynają się od standardowych 30 cm, co z pewnością wystarczy do pracy w przydomowym ogrodzie. Dużą zaletą pilarek elektrycznych jest także stosunkowo cicha praca.

Pilarki akumulatorowe 

To rozwiązanie pośrednie pomiędzy pilarkami spalinowymi i elektrycznymi. Gwarantują wysoką mobilność i wygodę podczas pracy w ogrodzie. Są dość ciche, lecz odrobinę cięższe niż elektryczne, ze względu na wbudowany akumulator. Należy pamiętać o ładowaniu baterii - nowoczesne baterie litowo-jonowe sprawiają, że ładowanie jest szybkie, a same akumulatory zapewniają długą pracę. Bardzo prosta jest konserwacja - wystarczy dbać o poziom oleju smarującego łańcuch urządzenia. W naszym sklepie oprócz pilarek akumulatorowych kupisz także same akumulatory i ładowarki.