Cena
Producenci
więcej... mniej
Powierzchnia koszenia (m2)
Szerokość robocza (mm)
Wysokość koszenia (mm)
Silnik
Traktor.com.plS.C. Wojciech i Miłosz Początek Reviews with ekomi-pl.com

Roboty koszące

Utrzymanie zadbanego, starannie przystrzyżonego i estetycznego trawnika wymaga dużo nakładów czasu i siły. Przy natłoku pracy i stresu nie zawsze chce nam się w wolnym dniu wcześniej wstać i zająć koszeniem. Robot koszący wyręczy Cię w pielęgnacji trawy w Twoim ogrodzie. Istnieją modele, którymi możesz sterować przy pomocy aplikacji na swoim smartfonie, dzięki czemu po zaprogramowaniu ich pracy będziesz mógł oddać się wypoczynkowi. Automatyczne kosiarki pracują bardzo cicho, więc nie będą Ci przeszkadzać podczas czytania książki lub drzemki, mogą również pracować nocą. Roboty koszące to małe i zgrabne urządzenia. Nie będą więc kolejnym dużym sprzętem ogrodowym i nie zajmą dużo miejsca w garażu czy piwnicy. 

Kosiarki automatyczne w naszej ofercie 

Jako traktory.com.pl stawiamy na sprawdzonych i pewnych producentów sprzętu. Znajdziesz u nas roboty koszące takich marek jak AL-KO, Stiga i Cub Cadet oraz odpowiednio dopasowane do nich akcesoria. Roboty koszące tych producentów wykonane są z solidnego tworzywa i mają wbudowane odporne i silne ostrza. 

Jak działa kosiarka automatyczna?

Zasada działania automatycznych kosiarek przypomina sposób działania automatycznych odkurzaczy. Robot wyposażony jest w stację dokującą, w której się go przechowuje i ładuje. W naszym sklepie traktory.com.pl możesz kupić także niezbędne do pracy kosiarki akcesoria: przewód ograniczający oraz szpilki, dzięki którym przytwierdzisz przewód do trawnika. Przewód służy do wyznaczenia obszaru na którym ma pracować urządzenie. Możesz też wykluczyć dany obszar z użytkowania, na przykład rabaty kwiatowe lub plac zabaw dla dzieci. Koniec przewodu sygnałowego należy połączyć ze stacją dokującą, tak aby zamknąć obwód określający zakres pracy robota. Urządzenie działa tak, że mieli trawę na bardzo drobne kawałki, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na jej zbieranie. Rozdrobnione fragmenty roślinności będą stanowiły doskonały nawóz. Zapoznać się z wybranymi robotami koszącymi możesz tutaj

Czy roboty koszące są bezpieczne?

Roboty koszące wyposażone są w bardzo ostre noże. Urządzenia są jednak zabezpieczone na wiele sposobów, a zapewniają to zastosowane czujniki. Najważniejszy jest czujnik, który wykrywa podniesienie sprzętu. Automatycznie zatrzymuje on noże, dzięki czemu nie skaleczą Ciebie albo ciekawskich dzieci. Istnieje także opcja zabezpieczenia robota koszącego przed włączeniem kodem PIN. Roboty wyposażone są także w czujniki kolizji, dzięki czemu omijają przeszkody oraz w sensory deszczu - kiedy wyczują opady powracają do stacji dokującej. Jeśli ważne są dla Ciebie mali mieszkańcy Twojego ogrodu, postaraj się włączać robota za dnia, kiedy zwierzęta są mniej aktywne. 

Jaki robot koszący wybrać?

Kosiarka automatyczna powinna być jak najdokładniej dopasowana do rozmiarów Twojego ogródka. Zbyt duży robot koszący na małej powierzchni będzie miał problem z wąskimi przestrzeniami oraz omijaniem przeszkód. Jeśli urządzenie będzie z kolei za małe, to koszenie będzie trwało zbyt wiele czasu. Zwróć także uwagę na maksymalny kąt nachylenia powierzchni na jakim może pracować kosiarka - zwykle jest to nachylenie do 45 stopni.